Sinema

Bayramda Ailecek İzleyebileceğiniz Şeker Tadına 15 Film

Evde vakit geçireceğimiz bu Bayramda ” Ne İzlesem” diye düşünenler için 2021 yılının en çok izlenen güncel filmlerini listeledik. Bu bayram covid 19 nedeniyle tatil beldelerine kaçamayacağız eve kapatıp tüm Bayram tatilini dinlenerek geçireceği. Kalabalıktan kaçıp, sadece kendimize ayırdığımız böyle zamanlarda akla ilk gelen dizi/film izlemek oluyor.

En iyi filmler genellikle IMDb puanı yüksek olan filmlerdir listemizde yer alan 2020 yılının en güncel en çok izlenen ve en çok IMDb puanı alan filmleridir. Listemiz macera, aksiyon, komedi, korku, fantastik – bilim kurgu türünde birçok başarılı yapımı bulabilirsiniz.

Bayramda izleyebileceğiniz, son yıllarda vizyona girmiş ve kaçırmamanız gereken filmler bu listede.

1- Makas Eller 

Edward insan yapımı bir yaratıktır. Ancak, içerik oluşturucu, tam olarak tamamlanmadan ölür. Bu ölüm nedeniyle eller yapılamaz ve makas şeklinde kalmaktadır. Bu nedenle uzun yıllar yalnız yaşamak zorundadır. Ancak bir süre sonra Erward’a bir kadın yardım etti.

Edward artık alışılmadık bir ortamda. Yaşadığı bu yeni ortama uyum sağlamak zorunda kalan Edward, bu alanda saçını kestirmeye başlar ve herkes onu başarıyla tanımaya başlar. Herkesin sevdiği Edward hayatından çok mutludur ama hayat her zaman iyi gitmez.


2- Bad Boys for Life

Bu filmde, Will Smith ve Martin Lawrence’ı, ikili ile özdeşleşen Mike Lowery ve Marcus Burnet rollerinde yeniden izleyeceğiz. Filmde, Marcus daha sakin bir hayat sürerek ailesi yaşamına odaklanmak ister ama Mike’ın hayatını tehlikeye atan bir durum oluşur ve Marcus göreve geri dönmek zorunda kalır. Aksiyon, komedi, macera filmi severler için kaçırılmaması gereken bir film.


 3- Sessiz Bir Yer 2

Dünya üzerinde ses çıkaran herkesi avlayan bilinmeyen bir güç, insan ırkını yeryüzünden silmek üzere olmasını konu alıyor. Bu kaos içerisinde 4 kişilik Abbott ailesine odaklanan filmde, aile hayatını sürdürmek için büyük bir sessizlik içinde yaşamak zorundalardı. İlk tehlikeden kurtulan aile, aslında kurtulduklarının karşı karşıya oldukları tek tehlike olmadığını fark edecektir. Evin dışında onları bekleyen dehşet verici başka tehditler de vardır! Dünya çapında mutlaka izlenmesi gereken korku filmleri 2020/2021 Filmlerinin başında yer alan bir film. Korku filmi tutkunları bu filmi kesinlikle izlemeli. Bu filmi izledikten sonra gece yatağınızdan çıkamayacaksınız.


4- Eternal Sunshine of the Spottless

2004 yılında vizyona giren film, sevdiği ancak terk edilmiş bir kadının anılarını silmeye çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bu silme deneyimi sırasında Barish, kim olduğunu hatırlamakta bile güçlük çeker. Hatırlamanın zorluğundan rahatsız olan Barish, aynı deneyimi kendi deneyimine de uygulamak ister.

Başrolünü Jimm Carrey’in oynadığı film, Barış’ın anılarının silinmesinin hikayesini anlatıyor. Ancak bu olayların sonu güzel anıları sildiğinde Barış pişman olacak ve müdahaleyi bir an önce durdurmak isteyecektir.


5- One Day

Emma ve Dexter tamamen farklı sosyal yapılardan iki kişidir. Emma, ​​orta sınıf bir ailede büyüyen devrimci bir kızdır. Dexter ise babasının parasıyla okuyan kafası karışmış ve ilgisiz bir adamdır. İkili, üniversiteden mezun oldukları gün yolları kesişecek ve 15 Temmuz’da uzun süreli bir dostluk başlayacak.

Hayatları bazen uzak diyarlarda birlikte akıp gidecek, ancak her 15 Temmuz’da bir araya gelecekler. 20 yıllık mutluluk ve üzüntüden sonra tanıştıkları günün değerini daha sonra anlayacaklar.


6- Allagash Blood and Money

Yaşlı bir Vietnam gazisi uçsuz bucaksız ıssız karlı bir ormanda kaçak olarak Karaca ve geyik avlarken yanlışlıkla genç bir kızı vurup öldürür. Kızın yanında içi milyon dolarla dolu bir çanta vardır. Film kötü değil, ama bayağı yavaş. Konu ilk 20 dakikadan sonra sadede geliyor.
Pek gerilim yok. Macera.. Mantık hataları var. Kar-beyaz atmosfer sevenler için…


7- Dunkirk

Film, II.Dünya Savaşı’nın önemli anlarını ve 300.000 askerin Dunkirk kıyılarından tahliyesini anlatıyor . Yüzbinlerce İngiliz ve müttefik askeri düşman tarafından kuşatıldı. Arkalarında deniz olan askerler çaresiz durumdadır.


8- Fury 

İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde Almanlar savunmaya çekildi. Film, Komutan Wardaddin liderliğindeki bir tank müfrezesinin 300 düşman askeriyle yüzleşip , tüm zorluklara rağmen 24 saat onlarla savaşmasını anlatıyor . Bu beş kişilik grup, tanklar ve yardımcı kuvvetlerle bir çatışmanın ortasında.


9- Swades We The People 

Film, bir NASA çalışanının ülkesine döndükten sonraki hayatını anlatıyor. Mohan Bhargawa, NASA’da proje yöneticisi olarak çalışıyor.
Moha’nın dadısı ona her zaman sevgi ve duyarlılıkla davranır. Ülkesine döndüğünde onu arıyor. Uzun bir süre sonra köyde Charanpur adında bir dadı bulur. Ayrıca çocukluk arkadaşı Gita’yı da bulur. Moha, annesinin kötü hayatından üzüntü duyarak bunu çözmeye çalışır. Herkes hükümeti yoksulluktan suçluyor. Köylüler çalışmak yerine şikayet etmekten memnun. Mohan, Gita’ya aşık ve kalbini ona açmak istiyor.


10- Maskeler De Düşer

Maskeler de Düşer filminin konusu bir babanın hasta oğlunu iyileştirebilmek için gereken parayı bulması üzerine kuruludur. Çaresiz kalan baba önce çocuğunun tedavisi için gayrimeşru yollardan para kazanmak zorunda kalıyor. Ama bu süreçte paranın da tadını alıyor.
Gayrimeşru şekilde para bulmaya devam ediyor. Para bulma yolculuğunda babanın niyeti de insanları bir nevi dolandırarak, yurt dışına kaçmak. Ancak hastalığı ortaya çıkar, yurt dışına kaçış planı suya düşer. Paralarla birlikte kapana kısılır. İşte o zaman paranın anlamını sorgulamaya başlar. Adam sonunda paranın önemsiz ve değersiz, sevginin, dostluğun, ailenin değerli olduğunu anlar.


11- Penceredeki Kadın (The Woman in the Window)

A. J. Finn’in romanından uyarlanan filmde, kendisini eve kapatan Anna’nın hikayesi anlatılıyor. New York’da bir apartmanda yalnız yaşayan Anna, asla dışarı çıkmaz. Tüm zamanını evde içip, film izleyerek ve komşularını röntgenleyerek geçirir. Anna’nın rutin, sakin yaşantısı evinin tam karşısına taşınan Russell ailesinden sonra altüst olur. Anna, idealindeki aile olarak gördüğü Russell ailesini izlemeye başlar ve bir gün hiç görmemesi gereken bir şey görür.


12- Baahubali

Baahubali: Büyük bütçeli filmlerden biri olan The Beginning, Bahubali ve Bahallaladeva adlı iki kardeşin Mahishmathi Krallığı’nı kazanma çabalarını gösteriyor. Boğulmadan kurtulan Bahubali, büyürken, bir hayat yaşıyor ve sonunda ağabeyiyle tanışıyor olarak tanımlanıyor.


13- The Last Kingdom

Stephen Burchard’ın yönetmenliğini üstlendiği dizi, İngiltere Kralı olan babası öldürüldükten sonra yıllarca Paganlar tarafından yakalanan ve ardından memleketine dönen Uthred’in maceralarını anlatıyor. Onu Uthredi’yi öldürmeye çalışan amcası Conte Ragnar’ın ölümünden sorumlu tutuyor. Bu nedenle hem İngilizler hem de Paganlar Uthredi’yi öldürmek istiyor. Ancak Wessex Kralı Alfred onu koruması altına aldı.


14- The İmitation Game – Enigma

İkinci dünya savaşı Nazi Almanya’sının hamiyetin’de birden çok cephede çok çetin şekilde devam etmektedir. İngiliz haberleşme ekibi tüm yoğun çabalarına ve yüzlerce kişiyi çalıştırmasına rağmen Almanların kullandığı enigma şifreleme sistemini çözmeyi başarmıştır. Çözüm olarak İngiliz hükümeti Deniz Kuvvetleri çatısı altında ülkenin en iyi şifre çözen beyinlerini ve kriptoloji uzmanlarını toplar. Bu isimlerden biride sıra dışı çalışmaları ile tanılan ve kendi yöntemlerinden ödün vermeyen Alan Turing dir. Turing’in ekibe katılması dengeleri alt üst edecek o güne kadar hiç denememiş büyük bir girişimin kapını aralar.


15- Captain Phillips

2009 yılının Nisan ayında yola çıkan Maersk Alabama isimli Amerikan bir kargo gemisi Somali’nin doğu kıyılarında korsanlar tarafından saldırıya uğrar. Geminin dümeninde deneyimli kaptan Richard Phillips tayfasını kurtarabilmek için kendini rehine olarak feda eder. Korsan grubu ile kan dondurucu psikolojik savaşın içerisine yer aldığı bu süreç kendisini kurtarmaya çalışan tayfasının’da eş zamanlı çabasıyla oldukça yüksek tansiyonlu anlara ev sahipliği yapacaktır. Richard Phillips’in anılarından uyarlanan filmde kaptanı gönlümüze ” Yeşil Yol” ile hafızalara kazınan yapıtların baş rolünde olan Tom Hanks canladırıyor. İzlemeyen kalmasın…


👉 Bir Oturuşta Bitirebileceğiniz En İyi Mini Dizi Önerileri 2022

👉 2022’de İzlenecek En İyi 22 Kore Dizi Önerisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu