Öğrenci Gazetesi

Bekçi Alımlarında Dövme Engel mi 2024 – Bekçi Alımlarında Dövme Sorun Olur mu?

Bekçi Alımlarında Dövme Engel mi 2024 -Bekçi Alımlarında Dövme Sorun Olur mu? Soruları Bekçilik alımlarına başvuruda bulunacak adaylar tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bekçilerin, Polis gibi yetkilerinin bulunması ve Polisliğe geçiş haklarının olmasından dolayı bekçi alımlarında dövme sorun teşkil etmektedir.

Bekçi Alımlarında Dövme Engel mi 2024

Bekçilerin resmi üniforma giymesinden dolayı adayların taşıması gereken şartlardan bir tanesi de vücutlarında kalıcı bir iz olmaması gerekliliğidir. Dövme de kalıcı nitelik taşıdığı için dövmesi bulunan kişiler bekçi. olamaz. Bununla birlikte vücudunun görünür yerlerinde jilet, bıçak, faça gibi izleri bulunan kişiler de mülakat aşamasında elenir ve bekçi olma hakkından mahrum kalırlar.

Polislikte yapılan çıplak kontrolü, bekçilikte de yapılmaktadır. Adayların vücutlarında her hangi bir dövme. bulunması neticesinde, o aday elenir. Vücuttaki platinler bekçilik için ilk başta engel teşkil etmez. Ancak sağlık raporunda görünürse bu durumda sağlık raporunu verecek olan doktorların inisiyatifine kalmış olabilirsiniz.


Bekçi Alımlarında Dövme Sorun Olur mu?

Dövmesi bulunan adaylar Polis, Asker ve Bekçilik alımlarında sorun yaşamaktadır. Genel olarak resmi üniformalı. silahlı mesleklerde adayların dövmeli olması istenmiyor. Ancak dövmesi varsa ve bu dövme görünürde bir yerlerde değilse örneğin sırtta, karında, bacakta yani meslek üniformasının kapattığı bir yerdeyse kişi mesleğe girebilmek için ilgili ilana başvuru yapabilir. Fakat dövme adayın görünür bir yerindeyse mesleğe girmesi oldukça zor bir ihtimal olarak bilinmektedir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 EGM Kadın Bekçi Alımı Başvuru Şartları 2024

👉 Bekçilik Parkurunu Kaç Saniyede Bitirmek Gerekir?

👉 Bekçilik Sınavı Hangi İllerde Yapılıyor?

👉 Bekçilik Baraj Puanı 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu