Belediyede 7 Personelin Boş Oda Mesaisi

Adana’ya bağlı Tufanbeyli ilçesinin AK Parti’li Belediye Başkanı Ergü, seçimde kendisini desteklemeyen 7 çalışanı görevden alarak boş bir odaya sürdü.

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinin AK Parti’li Belediye Başkanı avukat Remzi Ergü’nün yerel seçimlerde kendisini desteklemeyen 7 personele hiçbir iş vermediği ortaya çıktı. Bütün gün boş bir odada bekletilen personelin belediyenin çaycısı tarafından denetlediği öğrenildi. Çalışmadan oturan belediye işçileri, herkesin kendilerine vebalı gibi davrandığını, giriş-çıkış saatlerini not alan çaycının kendilerine çay dahi vermediğini belirtti.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre; 2012 yılından beri belediyede memur olarak çalışan Ziraat mühendisi A. A., belediye başkanının kendilerine memlekette ekmek yedirmek istemediğini söyledi. Çok zor günler geçirdiğini belirten A.A., “Annemi ve teyzemi kaybettim. İzin sonrası belediyeye döndüğümde ise sistemlere giriş şifrelerimin iptal ettiklerini öğrendim. Daha sonra ise görevden alındığım tebliğ edildi. Aşağıdaki boş odaya geçmem istendi. İlk başta siyasi hırs geçer bu süreç dedik. Ancak aylar geçti süreç bitmedi. İki çocuğum var. Sürekli ne olacak endişe içerisinde yaşıyorum” dedi.

Bir belediye yetkilisi, “seçim sonrası belediye başkanı ‘seçimde benim için yeterince bayrak sallamayan bu belediyeye giremeyecek’ demişti. Dediğini yaptı” diye konuştu.

Belediye başkanı Ergü ise hakkındaki iddiaların doğru olmadığını ve yıpratılmaya çalışıldığını savundu.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Başarılı Öğrenciler Bu 10 İfadeyi Kullanıyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478