Kimdir

Belma Simavi Kimdir, Kaç Yaşında? Belma Simavi Hayatı ve Biyografisi

Belma Simavi Kimdir, Kaç Yaşında?. Hayatını kaybeden Belma Simavi merak konusu oldu. Bir dönem kocası ile ilgili problemlerle gündeme gelen Belma Simavi Kimin Kızıdır? araştırılmaya başlandı. Belma Simavi öldükten sonra sosyal medyada yapılan paylaşımlar sonrası, eşi Erol Simavi de merak konusu oldu. Gelin birlikte Belma Simavi Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Belma Simavi Kimdir?

Hürriyet Gazetesi’nin eski sahibi gazeteci Erol Simavi, 2015’te hayatını kaybetti. Erol Simavi’nin eşi Belma Simavi ise bugün hayata gözlerini yumdu. Bir süredir koah nedeniyle hastanede tedavi gören Belma Simavi hayatını kaybettikten sonra oldukça merak konusu oldu. Belma Simavi’nin ünlü gazeteci Erol Simavi ile evli olduğu bilinmektedir. Belma Simavi’ nin koah nedeniyle hayatını kaybettiği ifade edildi.


Erol Simavi Kimdir?

İstanbul’da doğan Erol Simavi, 5 Haziran 1930 tarihinde dünyaya gelmiştir. Sedat ve Melek Simavi çiftinin oğulları olarak doğan Erol Simavi, tanınan bir gazeteci ve iş insanıydı.1949 senesinde gittiği Işık Lisesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Babası Sedat Simavi’yi 1953 yılında kaybeden Erol Simavi, kardeşiyle beraber Hürriyet gazetesinin yönetimiyle ilgilenmiştir.

👉 Celo Boluz Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu