Gündem

Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi! 17 Mart 2022

Yeni yılın ilk gününden başlayan zamlardan sonra Cumhuriyet tarihi rekorunu kıran benzin ve motorin fiyatlarına “kuruş kuruş” indirim gelmeye devam ediyor. Bugün itibariyle benzin ve motorine birer indirim daha geldi. Benzin fiyatlarına 62 kuruş, motorine ise 1 lira 1 kuruşluk indirim geldi. Son üç günde toplamda motorinde yüzde 18,4, benzinde yüzde 11,7’lik bir düşüş yaşandı.

Benzin ve Motorine Bir İndirim Daha Geldi!

Petrol fiyatlarının gerilemesiyle akaryakıt fiyatlarında da gerileme yaşanmaya devam ediyor. 20 TL’lerin üstüne çıkan hem benzin hem de motorin fiyatları 3 günde üst üste gelen “kuruş kuruş” zamlarla geriledi. Son olarak bugün (17 Mart 2022) itibariyle benzin fiyatlarına 62 kuruş, motorine ise 1 lira 1 kuruşluk indirim geldi. İndirim pompa fiyatlarına yansırken, akaryakıtta 3 gün üst üste fiyat düşüşü gerçekleşmiş oldu.

Bu geceki indirimlerin ardından benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 18,09 TL, Ankara’da 18,19 TL, İzmir’de 18,21 TL oldu. Motorinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak İstanbul’da 18,66 TL, Ankara’da ve İzmir’de 18,77 TL oldu.


Brend Petrol Fiyatı

Geçen hafta akaryakıta üst üste 6 kere zam yapılmıştı. Benzinin litre fiyatı Ankara’da 20,44 lira, İstanbul’da 20,35 lira, İzmir’de 20,46 lira olmuştu. Ayrıca, Ankara’da motorinin litre fiyatı 22,90 lira, İstanbul’da 22,82 lira, İzmir’de 22,90 liraya olmuştu.

Rusya-Ukrayna savaşında müzakereler devam ederken, taraflardan gelen ılımlı mesajların ardından Brent petroldeki yatay seyir sürüyor.

Çin’de yeniden artan corona virüs vakaları nedeniyle petrole olan talebin azalması ihtimali de Brent petrol fiyatlarında düşüş getirdi.

Dün akşam saatlerinde 95 dolar seviyesine kadar gerileyen Brent Petrol fiyatı, 17 Mart sabahında spot piyasada 98 dolar seviyesinde yer alıyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu