Yaşam

Bepanthol Krem Ne İşe Yarar? Bepanthol Krem Yaraya Sürülür mü?

Bepanthol Krem Ne İşe Yarar? Bepanthol Krem Yaraya Sürülür mü? en çok merak edilenler arasında yer aldı. Eczanelerde sıklıkla kremler arasında olan Bepanthol Krem Ne İçin Kullanılır? Bepanthol Krem Neye İyi Gelir, Nerelerde Kullanılır? gelin birlikte Bepanthol Krem yüze Sürülür mü? öğrenelim…

Bepanthol Krem Ne İşe Yarar?

Eczanelerde ve online olarak da satışa sunulan ve doktorlar tarafından da sıklıkla önerildiği bilinen Bepanthol Krem Ne İşe Yarar? Neye İyi gelir? en çok merak edilenler arasında yer aldı. Genellikle cilt bakım kremi olarak da kullanılsa da aslında cilt için bir çok faydası bulunmaktadır. Genel olarak kesik, sıyrık, yanık ve yanığa bağlı oluşan deri yangılarında kullanılan, bununla birlikte emziren annelerde meydana gelen çatlak meme ucu probleminin giderilmesinde de etkili olur.

Diğer yandan ise ameliyat yaralarının tedavisine ve yatan hastaların vücudunda meydana gelen yatak yaralarının tedavisine yardımcı olur. Bepanthol kremin onarıcı ve yenileyici özelliklerinin yanı sıra nemlendirme özelliği de bulunur. Vücudun hemen her bölgesinde gönül rahatlığıyla kullanılması mümkün olan Bepanthol krem, en pahalı kozmetik kremlerden çok daha etkili bir cilt yenileyici ve canlandırıcı olarak öne çıkıyor.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthol Krem Ne İçin Kullanılır?

İçerisindeki etken maddesi dekspantenol olarak da bilinen Provitamin B-5 sayesinde “cilt onarıcı” görevi gören Bepanthen krem cildin yenilenmesine, esnek ve nemli tutulmasına yardımcı olur. Kuru ve tahriş olmuş ciltlerin iyileştirilmesinde kullanılır. Bepanthen krem yeni adı ile beponthel krem hem internet sitelerinde hem de eczanelerde kolayca bulabileceğiniz bir üründür.

Bu kremin en önemli özelliği cildi uzun süre nemli tutuyor. ürk Pediatri Derneği tarafından onaylanan bu krem içeriğinde bulunan ProVitamin B5 ve Lanoli sayesinde etkisini kısa sürede göstererek cildin ekstra bakımını sağlar, ayrıca doğal bitkisel içeriğe sahiptir. Dudak çatlaklarından cilt kuruluğuna kadar etkisini hemen gösteren bu krem, hücreleri kısa sürede yenileyerek onarıcı özellik taşır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthol Krem Faydaları

  • Bepanthol krem cildi nemli tutar.
  • Pul pul dökülen, kuru ve çatlak problemleri sık olan kişilerin düzenli  kullanması tavsiye edilir.
  • Hassas olan cilt bariyerini dış etkenlere karşı korur.
  • Kremde yer alan lanoni maddesi cildin nefes almasını sağlar.
  • Güneş yanıklarını tedavi eder.
  • Bebeklerde pişik tedavisinde kullanılır.
  • Dudak çatlaklarını giderir.
  • Sivilce ve akne izlerinin tedavisinde kullanılabilir.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?

Bepanthen kremi kullanmak için cildinizin tamamen makyajdan temizlenmiş olmasına özen göstermelisiniz. Kullanmadan önce ılık suyla yıkayıp kurulamalısınız. Akşam yatmadan önce cildinizi iyice arındırıp güzelce kremi uygulayın. Sabah uyandığınızda ılık suyla temizleyin.

Eğer makyajdan önce cildinize uygularsanız makyajın gün boyu yüzünüzde kalmasını sağlar. Çok az miktarda elinize alıp, tüm yüzünüze eşit miktarda uygulayın. Gün içinde 2 defa uygulayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli özellik meme ucuna uygulandığında mutlaka emzirme öncesinde yıkayarak temizlemelisiniz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Krem 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Bepanthen 2024 fiyatı online sitelerden birbirinden farklılık gösterse de ortalama fiyatı 212 TL civarında.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Sivilce Lekeleri, İzleri Nasıl Geçer? 

👉 Sivilce Şişliği Nasıl Geçer? 

👉 Sivilce İzleri Nasıl Geçer? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu