Beyaz Önlük Sendromu Nasıl Tedavi Edilir?

Beyaz önlük sendromu, sendromun nedenine göre kontrol edilebilir, genellikle doktorla konuşmak etkilidir, böylece doktorun güvenini kazanırsınız ve konsültasyon zamanının bu nedenle en uygun olduğunu. Ek olarak, bu sendromu olan bazı insanlar stetoskoplar veya laboratuvar önlükleri gibi ekipman kullanan herhangi bir sağlık uzmanına karşı olabilir. Bu nedenle, örneğin doktorların, hemşirelerin ve hatta psikologların ekipmanlarını kullanmaktan kaçınmaları gerekebilir.

Konsültasyonun, hastaneye veya ofise benzemeyen bir ortamda yapılması da yararlı olabilir, çünkü konsültasyon beklenirken beyaz önlük sendromunun semptomları ortaya çıkabilir.

Semptomlar devam ederse ve konsültasyona gitmeyi düşünürken bile ortaya çıkarsa, bir kişiye, sendroma yol açan sebebi tanımlayabilmesi ve böylece semptomları hafifletebilmesi için bir psikologa danışmanız önerilir.

Anksiyete ataklarının etkili önlemlerle kontrol edilmesi önemlidir, aksi takdirde örneğin bir panik sendromuna dönüşebilir. Bu nedenle, fiziksel aktivitelerin düzenli olarak uygulanması ve dengeli bir diyet yapılması gibi gevşemenize ve böylece beyaz önlük sendromundan kaçınmanıza yardımcı olabilecek günlük olarak aktivitelerin kabul edilmesi önerilir. Kaygı ile nasıl savaşacağınızı öğrenin.