Gündem

Bilecik-Bozüyük 2019 – 2020 Eğitim-Öğretim Yılı Ücretli Öğretmenlik Başvuru Duyurusu

Bilecik-Bozüyük 2019 – 2020 Eğitim-Öğretim Yılı Ücretli Öğretmenlik Başvuru Duyurusu. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bilecik-Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ücretli Öğretmenlik duyurusu.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Duyurusu

a) İlçemize bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden kanuni izin, geçici görev, disiplin cezası uygulanması veya görevden uzaklaştırma gibi nedenlerle işlerinden geçici olarak ayrılanlar ile norm kadroya göre oluşan öğretmen ihtiyacının karşılanması için ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

b) Ücretli öğretmen olarak görev almak isteyen adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlar aranacaktır.

c) Üniversitelerin lisans programlarından mezun olanlar ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Okul Öncesi branşlarında ön lisans programlardan mezun olanların başvuruları kabul edilecektir. Diğer ön lisans (2 Yıllık) mezunlarının başvuruları kabul edilmeyecektir.

d) Ücretli öğretmen olarak görev almak isteyenler mezun oldukları yüksek öğretim programı esas alınarak aşağıdaki önceliğe göre görevlendirilecektir.

e) Adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan türüne göre sıralanacaktır. Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca, İngilizce), Rehberlik ve Sınıf Öğretmenliği alanlarında KPSSP121 puan türünü, yukarıda sayılanların dışındaki öğretmenlik alanlarından mezun olanlar ise KPSSP10 puan türünden almış oldukları puanları gireceklerdir.

f) Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olması gerekmektedir.

g) Ücretli öğretmenlik başvuruları 29.08.2019 – 04.09.2019 tarihleri arasında E-devlet üzerinden alınacaktır. Elektronik başvuru yapıldıktan sonra görev verilen kişilerin, 5.maddede istenilen belgelerle birlikte Müdürlüğümüze şahsen başvurması gerekmektedir. Aksi halde başvuru yapılmamış sayılacaktır.

Başvuru Şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

c) Sağlık yönünden öğretmenlik görevi yapmasına engel bir hali bulunmamak,

d) Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak. (Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.)

e) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.(Emekli Öğretmenler ve Kamuda görevli memurlar hariç)

Görevlendirmeler

Ücretli öğretmen olarak görev almak isteyenler mezun oldukları yüksek öğretim programı esas alınarak aşağıdaki önceliğe göre görevlendirilecektir. Adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS10/ KPSS121) almış oldukları puana göre sıralanacaktır. KPSS puanı olmayanlar alanlarında kendi arasında ücretli öğretmenlik hizmeti süresine göre sıralanacaktır.

İlgi (e) karar gereğince;

1. Öğretmen olarak atanacağı alana kaynak teşkil edenler;

a. Eğitim fakültesi mezunları, eğitim fakültesi dışındaki yüksek öğretim programlarından mezun olup, pedagojik formasyonu ya da orta öğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programlarından birini tamamlamış olanlar,

b. Eğitim fakültesi dışındaki yüksek öğretim programlarından mezun adaylar, pedagojik formasyon ya da orta öğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans belgesi olmayanlar.

2. Öğretmen olarak atanacağı alana kaynak teşkil etmeyenler;

a. Diğer fakültelerin öğretmenlik bölümü mezunları ile pedagojik formasyonu ya da ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programlarından birini tamamlamış olanlar,

b. Diğer fakülte mezunları,

c. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanına İlahiyat, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi/Okul Öncesi alanına Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Ön lisans mezunları,

d. Açık Öğretim Fakültesi Okul Öncesi ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programının 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, (Ön Lisans Belgesi almaya hak kazananlar Okul Öncesi ve İngilizce derslerine girmek üzere),

e. Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksek okul mezunlarından okul öncesi eğitimi alanında düzenlenen seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar Okul Öncesi Öğretmenliği alanına

Başvuruda İstenecek Belgeler

a) Ücretli öğretmenlik için elektronik başvuru formu,

b) Diploma/Mezuniyet veya Çıkış Belgesi fotokopisi,

c) Varsa Pedagojik formasyonu/orta öğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans belgesinin fotokopisi (Eğitim Fakültesi Mezunları hariç)

d) Kimlik fotokopisi,

e) Sağlık Raporu,

f) Adli Sicil Kaydı,

g) İkametgah Belgesi,

h) Varsa KPSS sınav sonuç belgesinin fotokopisi,

i) Varsa Kurs, Seminer Belgesinin fotokopisi,

j) Emekli Kimlik kartı fotokopisi,

k)Resmi görevli olanlardan görev yeri belgesi

*Belgelerin fotokopileri dosya içinde teslim edilecek olup, asılları ile birlikte gelinecektir.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu