Gündem

Bill Gates, Corona Virüsüne Karşı Mücadelede Yapılabilecekleri Açıkladı

Dünyanın en ünlü isimlerinden olan Bill Gates, yayınladığı blog yazısıyla Corona virüsüyle nasıl mücadele edilebileceğini açıkladı. Gates, “Dünya şimdi hayat kurtarmalı” dedi.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan ve aynı zamanda ‘Bill ve Melinda Gates Vakfı’ başkanı olan Bill Gates, dün yayınladığı bir blog yazısıyle Corona virüsüne karşı mücadelede yapılmasını gerektiğini düşündüklerini sıraladı. Gates, bütün dünyanın salgınlara karşı tepki vermesi gerektiğini söyledi.

Bill Gates, açıklamasının ilk kısmında Corona virüsün istatistiklerini açıkladı. Gates, Corona virüsünün yüzde 1 vaka ölüm oranına sahip olduğunu açıkladı. Bu oran Corona virüsünü tipik mevsimsel gripten çok daha şiddetli hale getiriyor. Önemli iki grip salgını olan 1958’de ölüm oranı yüzde 0,6 civarındayken 1918’deki grip salgının da oran yüzde 2’ydi.

Gates, Corona virüsünün vakaya neden olma oranınında diğer salgınlara göre önemli bir noktada durduğunu açıkladı. Ünlü isim, Corona virüsünün sadece 3 ayda SARS’tan 10 kat daha fazla vakaya neden olduğunu da belirtti.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu