Öğrenci Gazetesi

Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım

Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım. Boğaziçi Üniversitesi özgürlük denilince hemen akla gelen birkaç üniversiteden biri. İnsanın hayatında ilk defa otostop çektirecek yokuşu (güney kampüs), kimsenin kimseye karışmadığı, serbestliğin ve bireyselliğin ne olduğunu anlayacağınız.

Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım

Boğaziçili olduğunuzu öğrenen herkesin istemeden de olsa etkilendiği, 150 yıllık köklü bir geleneğin parçası olduğunuz, zamanla herkesin alışıp sevmek zorunda kaldığı kedileri, oturmadığınız her anın kayıp olarak nitelendiği meşhur çimleri, ‘’Manzara” isimli Hisar’a komşu bankları Eşi benzeri olmayan tarihi binalarıyla Hogwarts‘ta okuyor hissi, hangi kapıyı açsanız karşınıza çıkan ve sizi yalnız bırakmayan mezunları ve Consent Request olayıyla Türkiye’nin en iyilerinden bir tanesi.

Boğaziçi Üniversitesi ya da kısaca BOUN, 16 Eylül 1863’te Cyrus Hamlin ve Christopher Robert tarafından Robert Kolej adıyla kuruldu. Yüz yılı aşkın bir süre bu adla bugünkü Güney Kampüsü’nde eğitim verdikten sonra, üzerinde bağımsız bir üniversite kurulması için 10 Eylül 1971’de Türkiye Cumhuriyeti’ne devredilerek Boğaziçi Üniversitesi adını aldı. Günümüzde toplam 1.672.106 m2‘lik alana sahip olan ve altı yerleşkesi bulunan Boğaziçi Üniversitesi, İngilizce eğitim verir.

Boğaziçi Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda en yüksek puanları alan öğrenciler tarafından tercih edilen üniversitelerden biri olmuştur. Örneğin; 2006, 2007 ve 2009 yıllarında, ÖSS’de tüm puan türlerinde en fazla tercih edilen üniversiteler kategorisinde 1. olmuştur. Times Higher Education’a göre en iyi 10 Türk üniversitesi sıralamasında 3. sırada yer almıştır. .

Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu