Gündem

Bu Bölümü Seçen Öğrencilere 2.800 TL Burs Verilecek

Bu Bölümü Seçen Öğrencilere 2.800 TL Burs Verilecek. 2019 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası (TTSİS) işbirliği ile hazırlanan projede Tekstil ve hazır giyim sektörlerindeki nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması için başlattığı ‘Tercihim Tekstil Mühendisliği‘ projesi bu yıl da devam ediyor. YKS’ de ilk 20 bin e giren öğrencilere tekstil mühendisliği bölümünü seçtikleri takdirde 2. 800 TL  burs verilecek.

Bu Bölümü Seçen Öğrencilere 2.800 TL Burs Verilecek

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) ile İstanbul Tekstil- Hammaddeleri İhracatçı Birliği (İTHİB) öncülüğünde yürütülen proje 3 yıl gibi kısa bir sürede meyvelerini verdi. Projenin ilk yılında 92, ikinci yılında da 74 olmak üzere toplam 166 öğrenciye burs sağlandı. Toplam 14 olan tekstil mühendisliği programlarının 9’unda yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı. Bölüm puanları ise 100 puan arttı.

Kime Ne Kadar Burs Verilecek?

Üniversite sınavı sıralamasında ilk 20 bine giren öğrencilere net asgari ücret tutarında, 20-50 bin arasındaki öğrencilere asgari ücretin yüzde 70’i, 50-80 bin arasındaki öğrencilere ise asgari ücretin yüzde 50’si kadar burs veriliyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu