Gündem

Bu Devlet Üniversitesi Aylık 15 Bin TL Geri Ödemesiz Burs ve Dizüstü Bilgisayar Veriyor

Bu Devlet Üniversitesi Aylık 15 Bin TL Geri Ödemesiz Burs ve Dizüstü Bilgisayar Veriyor. Nitelikli öğrencilerin Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni tercih etmesini sağlamak, başarılı öğrencileri desteklemek ve donanımlı mezunlar yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Sivas Belediyesi ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan protokolle YKS sınavında 50 bine giren öğrencilere aylık 15 bin TL’den başlayan çeşitli burs imkânları ve dizüstü bilgisayar imkanı sağlanacak.

15 Bin TL’ye Kadar Burs ve Dizüstü Bilgisayar

Nitelikli öğrencilerin Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni tercih etmesini sağlamak, başarılı öğrencileri desteklemek ve donanımlı mezunlar yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde öğrencilere nakit burs yardımı ve dizüstü bilgisayar ile tablet desteği sağlanacak.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin her daim yanında olduklarını ifade eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise “Şehrimiz ve eğitim camiamız için önemli bir protokolün imza töreninde sizler bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz kuruluşunu tamamlayarak akademik kadrosuyla, teknik altyapısıyla öğrenci alımına hazır hale geldi. Bu yıl YKS sınavının ardından da tercih kılavuzundaki yerini alacak. Üniversitemizin tercih edilebilir bir Üniversite olması noktasında birçok çalışma yaptığını biliyoruz. Biz de Sivas Belediyesi olarak öğrenci dostu, her daim eğitimi destekleyen belediyecilik anlayışımızla birlikte üstümüzde düşen görevlerini yerine getirmekle mükellefiz. Bu kapsamda Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tercih edecek öğrencilerimize burs verme kararı aldık. YKS sınavına giren ve sonucunda birinci olan öğrencilerimizden başlayarak 50 bine kadar sıralamaya giren ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimize aylık 15 bin TL’den başlayan çeşitli burs imkânları sağlayacağız. Amacımız üniversitemizi belirli alanlarda branşlaşmış bir üniversite yapma noktasında adım atmak. İnşallah bugün imzalayacağımız protokol kapsamında hem üniversitemize hem de üniversitemizi tercih edecek öğrencilerimize destek olma noktasında, Sivas Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmış olacağız. Farklı alanlarda da her zaman destek olmaya da devam edeceğiz. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkanımız Bilgin ve Rektör Kul karşılıklı olarak protokolleri imzaladı.

İmzalanan protokol kapsamında verilecek olan ayni ve nakdi destekler şöyle;

 

Kaynak: Sivas Belediyesi


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu