Kimdir

Burak Reis Kimdir? Burak Reisin Hastalığı Nedir?

Burak Reis Kimdir? Burak Reisin Hastalığı Nedir?. Türkiye’nin yeni fenomeni Burak Reis İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşamaktadır. Dünyanın en büyük dijital platformu Youtube’da kendi ismi ile içerik üreten Burak Reis kısa sürede sevilen fenomenlerden olmayı başardı. Gerçek ismi Burak Özbek olan Burak Reis Youtube kanalında hastalığı nedeniyle benzer sıkıntılar çeken insanların sesi olmaya devam ediyor. Peki Türkiye’nin sevinle fenomeni Burak Reis Kaç Yaşındadır. Burak Reis Nerelidir? Burak Reisin Annesinin İsmi Nedir? Gelin hep birlikte sevilen fenomen hakkındaki tüm merak edilenleri öğrenelim…

Burak Reis Kimdir?

Gerçek ismi Burak Özbek olan Burak Reis İzmir’in Torbalı ilçesinde 2012 yılında doğmuştur. Burak reis anne karnındayken yakalandığı nadir görülen  MOPD Tip2 hastalığı nedeniyle 11 yaşında olmasına rağmen boyu 75 santimetre dir. MOPD Tip2 hastalığı doğum öncesi görülmeye başlanan büyüme problemi hastalığıdır.


Burak Reisin Hastalığı Nedir?

Burak Reisin hastalığı MOPD2, kısa boyluluk (cücelik); iskelet anormallikleriyle, anormal küçük kafa yapısına (mikrosefali) sahip olmayla ve diş çıkarmada anormalliklerle ilişkilendirilmiş nadir bir hastalıktır. Büyüme problemleri doğumdan önce görülmeye başlayabilir ve doğum öncesinde bebeğin büyümesi de yavaştır. Doğumdan sonra da büyümesinde yavaşlık görülür. Yetişkin bir bireyin beyin boyutu, 3 yaşındaki bir çocuğun beyninin boyutuna eş değerdir ama zekâ gelişiminde bir gerilik yoktur. Bu hastalığa sahip bir yetişkinin boyu 50,8 -101,6 cm arası değişmektedir.

Burak Özbek ve annesi, hem çocuğun sosyalleşmesini sağlıyor hem de benzer sıkıntılar çeken kişilerin sesi olmaya çalışıyor. Burak Reis adındaki Youtube kanalı açan anne Bedriye Özbek burada en özel videoları paylaşıyor. 300 bini aşkın izleme rakamlarına ulaşan  kanalında 139 bine yakın da takipçisi bulunuyor.

Burak Reis: Youtube


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu