Kimdir

Burcu Biricik Kimdir, Evli mi? Burcu Biricik Nasıl, Nereden Ünlü Oldu? Burcu Biricik Boyu, Kilosu Kaç?

Burcu Biricik Kimdir, Evli mi? Burcu Biricik Nasıl, Nereden Ünlü Oldu? Burcu Biricik Boyu, Kilosu Kaç? Camdaki Kız dizisinde Nalan Karakteri ile ününe ün katan Burcu Biricik Estetikli mi? burcu Biricik Eski Hali? araştırılmaya başlandı. Reyting rekorları kıran Camdaki Kız dizisinde başrol oynayan Burcu Biricik Eşi Kim, aslen nerelidir, Kaç Yaşında? Gelin birlikte Burcu Biricik Hayatı ve Biyografisi hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Burcu Biricik Kimdir?

Günümüze kadar sayısız film ve dizide rol alan ve son olarak Camdaki Kız dizisinde Nalan Karakterine hayat veren Burcu Biricik Kimdir, Evli mi? Burcu Biricik Nasıl ve Nereden Ünlü oldu? soruları merak edilmekte. Öncelikle Burcu Biricik hakkında detaylara geçmeden önce belirtelim ki Burcu biricik yıllar katıldığı bir yarışma sonrasında ünlü oldu. 

1989 yılında Elmalı’da dünyaya gelen Burcu Biricik, 2023 yılı itibari ile 34 yaşındadır ve aslen Antalyalıdır. Lise yıllarında iken oyuncu olmaya karar veren Burcu Biricik ilk olarak 2006 yılında Antalya’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçildi ve ünlü olma yolunda ilk adımı atmış oldu.

Yine aynı zamanda lise yıllarında katıldığı Tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyunculuk kariyeri için Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı. Bunun yanı sıra ise Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Stajyer olarak başladığı Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım, Vazifemi Yaparım ve Yedi Kocalı Hürmüz gibi bir çok farklı oyunlarda rol aldı. İlk dizi oyuncusu deneyimini ise 2007 yılında Show TV’de yayınlanan Maçolar dizisindeki yan rol alması ile TV ekranlarına giriş yaptı.

Kariyer basamaklarını bir bir tırmanan Biricik, Toprağın Günlüğü kısa filminde yer almıştı. Başarılı genç oyuncu Kanal D’de 2011 yılında yayınlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaşarak eğitimini başarısını kutlamıştır.


Burcu Biricik Nasıl Ünlü Oldu?

İlk olarak 2006 yılında Antalya’da düzenlenen Miss Mediterranean güzellik yarışmasında Akdeniz Kraliçesi seçilerek ünlü olan burcu Biricik, eğitim ve başarıları sonrasında art arda gelen teklifleri değerlendirerek başarısına başarı katmıştır. Genç oyuncu 2011 yılına kadar yan rollerde yer alsa da 2011 yılında  Muhteşem Yüzyıl dizisinde rolünden sonrasında bir çok dizide küçük roller almıştır. 2012 yılında Ustura Kemal dizsisindeki rolü de bunlardan biridir.

En çok merak edilen sorulardan olan Burcu Biricik Evli mi, Eşi Kim? sorusunu yanıtlayacak olursak; Camdaki Kız dizisinde Nalan’a hayat veren Burcu Biricik, 2016 yılında Emre Yetkin ile evlenmiştir. Ayrıca; Burcu Biricik 1.70 cm boyunda, 53 kilodur.

Başarılı ve ünlü oyuncu sempatik tavırları ve yer aldığı diziler ve filmlerde canlandırdığı karakterler ile oldukça beğeni toplamaktadır. Bununla birlikte Burcu biricik eski hali ve estetikli estetiksiz hali de olukça merak edilmekte. Burcu Biricik Estetik Var mı? bilinmemekte olup Burcu Biricik eski ve yeni hali fotoğraflarında doğal olarak değişim mevcuttur.


Burcu Biricik Rol Aldığı Film ve Dizliler

Show TV’de yayınlanan Düşman Kardeşler 2012 dizisindeki Derya adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı. Oyuncu, TRT 1’de yayınlanan Beni Böyle Sev 2013 dizisinde Seda karakterini canlandırmış ve çeşitli reklâm filmlerinde oynamıştır. Biricik 2014 yılının Kasım ayında Kanal D’de başlayan Şeref Meselesi dizisinde Kübra karakterini canlandırdı. 2015-2017 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Hayat Şarkısı’n da Hülya karakterini canlandırdı.

2016 yılında Emre Yetkin’le evlendi. 2019 yılında yayınlanan Çiçero isimli sinema filminde Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaştı. Aynı yıl Kuzgun dizisinde rol almaya başladı. 2020 yılında Kırmızı Oda dizisinde Boncuk karakteriyle konuk oyuncu olarak yer aldı. 2021’de Netflix’te yayınlanacak Fatma dizisinin çekimlerini tamamladı. Şimdilerde Kanal D’de yayınlanan Camdaki Kız dizisinde Nalan İpekoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Instagram 👉 Burcu Biricik


👉 Ayşe Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu