Blog

Büyük Sınav – Finallere Hazırlanmanın 5 Yolu

Büyük Sınav – Finallere Hazırlanmanın 5 Yolu. Finaller, üniversite öğrencilerinin yaşamının çok önemli bir parçasıdır. Yıl boyunca yaptığınız tüm çalışmaları yok edebilecek tek sınav ,bir ya da daha fazla notun tamamını artırabilir.

Büyük Sınav – Finallere Hazırlanmanın 5 Yolu

Bu 5 prensibi izleyerek finallere hazır olduğunuzdan emin olun. Tüm dikkatini dağıtmak için ne gerekiyorsa yap. Facebook, Twitter, instagram ‘ınızı devre dışı bırakın, TV’nizin fişini çekin ve arkadaşlarınızın ders çalışmanız gereken günlerce sizinle konuşmamasını isteyin.

Bir erkek arkadaşın / kız arkadaşın varsa, geçici olarak geri çekilmelerini söyle.

Kütüphanede çalışırken. Sevgilin mesaj mı yolladı? Ona finallerle savaştığını açıklayan bir mesaj gönder, sınavdan sonra ona geri dönersin.


Tüm engelleri / sorumlulukları kaldırın

Faturalarınızı ödeyin, evinizi odanızı temizleyin ders çalışırken dikkatinizi dağıtan her şeyi bir hafta öncesi bitirin. Final haftası için hiçbir bir program yapmayın ders çalışmak dışında. En ufak bir sıkıntı sizi dersten koparıp saatlerce mola vermenize neden olabilir.


Stok!

Dışarıya çıkıp şunu alıp geleyim sorununu önceden halledin.

Yiyecek ve içecek stoklayın

Değerli çalışma zamanınızı kullanarak bir “bakkal turu” yapmanız gerekmediğinden emin olun! Evinizde canınızın çekeceği lezzetli atıştırmalıkları önceden alın.

Kahve, çay ve uyanık ve odaklanmanıza yardımcı olacak içecekler alın.


Bir liste yapın!

Finallerinizden ÖNCE, önem sırasına göre yapılması gerekenler hakkında bir liste yapın. O zaman bunların hepsini zamanında nasıl gerçekleştireceğinizi planlayın!

Planınız ne kadar ayrıntılı olursa, final hazırlıklarınız o kadar başarılı olacaktır. Örneğin, ne zaman duş alacağınızı (ne zaman duş alacağınızı) ve ne zaman mola verebileceğinizi planlayın. Kendinizi zorladıysanız, ara oturumlarınızı arkadaşlarınızla koordine edin.

İpucu: Molaları günün sonunda saklayın, böylece en uyanık ve aktif saatleriniz sırasında zaman kaybetmezsiniz: günün sabahı veya günün ortasında.

Tüm kitaplarınızı, ödünç almış arkadaşlardan geri almayı unutmayın sınav haftası aklına gelmesin.


Acil İletişim

Bir sınavdan önce son dakika sorularını bulabilmen delilik.

Tüm profesörlerinize e-posta yoluyla bir soru sormak için onlarla iletişim izniniz olup olmadığını sorun.

E-postayla daha iyi olur çünkü onlarla koordine olmak için zaman harcamanıza gerek yok Ayrıca cevaplayabileceği bir sorunuz olursa güvenilir bir sınıf arkadaşı iletişim bilgisi edinin!


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Sınavlara Hazırlanmanın 9 Sıra Dışı, Ancak Etkili Yolu

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu