Kimdir

Can Selçuki Kimdir? Can Selçuki Hayatı ve Biyografisi

Can Selçuki Kimdir?. Siyaset gündemine dair çarpıcı yorumları ve tespitleri ile katıldığı programlarla Can Selçuki merak edilen isimlerden oldu. Bilkent üniversitesi mezunu olan Can Selçuki, Kamuoyu araştırma ve büyük veri analizi alanlında hizmet veren İstanbul Ekonomi Araştırma şirketinin Genel Müdürü dür. Peki Can Selçuki kaç yaşında, nerelidir? Can Selçuki Babası Kimdir? Can Selçuki Hayatı ve Biyografisi…

Can Selçuki Kimdir?

Can Selçuki 1984 yılında dünyaya gelmiştir ve 2024 yılı itibariyle 40 yaşındadır. Babası Mehmet Selçuki olan Selçuki’nin annesi ise Deniz Selçuki’dir. Can Selçuki, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Bocconi Üniversitesi’nden Ekonomi ve Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans eğitimi almıştır.

Şu anda pazar araştırma ve büyük veri analizi yapan İstanbul Ekonomi Araştırma şirketinde Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

Bundan önce, Dünya Bankası Ankara ofisinde 4 yıl olarak ekonomist görevini sürdürmüştür. .

Bu görevi sırasında Türkiye ve Azerbaycan’da kamu ve özel sektöre ile Türkiye’de rekabetçiliğin arttırılması alanında çalışmalarda bulunmuştur. Bu kapsamda bölgesel kalkınma, rekabet ve inovasyon politikalarına odaklanıştır.

Dünya Bankası’na katılmadan önce 3 sene boyunca Brüksel merkezli Avrupa Politikaları Çalışmaları Merkezi’nde (CEPS) ekonomist olarak çalışmıştır.

Türkiye’de ticaretin rekabetçiliği, bölgesel rekabet ve inovasyon politikaları üzerine makale ve raporları bulunmaktadır.


Can Selçuki: Twitter

Can Selçuki: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu