Kimdir

Canan Barlas Kimdir, Kaç Yaşında? Canan Barlas Hayatı ve Biyografisi

Canan Barlas Kimdir, Kaç Yaşında? Gazeteci ve yazar Canan Barlas katıldığı TV programlarında ve köşe yazılarında gündeme dair yaptığı yorumlarla merak edilen isimler arasında yer alıyor. Canan Barlas Gazetecilik hayatına 1967 yılında Cumhuriyet gazetesinde başlamıştır. İşte Canan Barlas Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Canan Barlas Kimdir, Kaç Yaşında?

Gazeteci ve yazar Canan Barlas 1946 yılında İstanbul’da doğmuştur ve 2024 yılı itibariyle 78 yaşındadır. 1963 yılında Kandilli Kız Lisesinden mezun olan Canan Barlas lisans eğitimini 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde tamamlamıştır.

Gazetecik hayatına 1967 yılında Cumhuriyet gazetesinde başlayan Canan Barlas gazeteci olan Mehmet Barlas ile evlidir. Ela adında bir kızı ve cemil adından bir oğlu vardır.


Canan Barlas Hayatı ve Biyografisi

Gazetesi Canan Barlas, Cumhuriyet Gazetesi’nin dışında, Hürriyet, Politika, Vatan, Güneş, Milliyet, Yeni Yüzyıl gazetelerinde ve Gelişim Yayınları’nda çalışmıştır.

Uzun yıllar gazetecilik yapan Canan Barlas 2014 yılında A Haber televizyonunda Canan Barlas ile Gündem programının sunuculuğunu yapmaya başlamıştır.

Ayrıca yazar olan Canan Barlasın kitapları:

  • 2012 – Babıâli’den Çiftetelliye
  • 2012 – Her Şey Hiçbir Şeymiş .
  • 2008 – Ben Atlı Hassas Hayata Dokunmak İstedim
  • 2008 – Torunlarıma Anlatamadığım Karmaşık Masallar
  • 2007 – Eğreti Burjuvalar
  • 2002 – Bab-ı Ali’den Çiftetelli’ye Türk Medyasının Kartelleşme Öyküsü
  • Canan Barlas Seti (2 Kitap Takım)

Canan Barlas: Twitter

Canan Barlas: Instagram

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu