Kimdir

Canan Kaftancıoğlu Kimdir, Nereli? Canan Kaftancıoğlu Hayatı ve Biyografisi

Canan Kaftancıoğlu Kimdir, Nereli?. Yaptığı siyasi yorumlar ve katıldığı programlardaki söylemleri ile sık sık gündeme gelen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu en çok merak edilen isimlerden oluyor. Siyasi kimliği ile sık sık tartışmalarda yer alan Canan Kaftancıoğlu Alevi mi? ve Ne doktoru? olduğu da merak edilenler arasında. Gelin birlikte Canan Kaftancıoğlu Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Canan Kaftancıoğlu Kimdir?

Canan Kaftancıoğlu 3 Şubat 1972 yılında Ordu’ nun Mesudiye ilçesinde dünyaya gelmiştir. Kaftancıoğlu, Türk tabip ve siyasetçi, Cumhuriyet Halk Partisi‘nin mevcut İstanbul İl Başkanıdır. Canan Kaftancıoğlu ilkokul öğretmeni bir baba ve ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak doğdu.[ İlk, orta ve lise eğitimini Ordu’da tamamladıktan sonra 1995’te İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda vaka taraması yaptığı “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” teziyle ihtisasını tamamladı. Sivas Suşehri Devlet Hastanesi’nde acil tabibi olarak görev yaptığı dönemde meslektaşı Ali Naki Kaftancıoğlu ile tanıştı ve 2001’de evlendi.

👉 Nevzat Çiçek Kimdir, Nerelidir? 


Canan Kaftancıoğlu Siyasi Yaşamı

2011-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul basın, kültür ve iletişimden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2012-2014 yıllarında ise İl Başkan Vekilliği görevlerini yaptı. 2014 Seçimlerinde Maltepe Belediye Başkan adayı oldu.

13 Ocak 2018’de yapılan CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde İstanbul İl Başkanı seçildi.

Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı olduktan sonra sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma açıldı.

Toplumsal Bellek Platformu’nun kurucuları arasında yer aldı. Faili meçhul cinayetleri işlediği “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Yarışması düzenleme komitesindedir. Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu üyesidir.

Ümit Kaftancıoğlu’nun oğlu çocuk tabibi Ali Naki Kaftancıoğlu ile evlidir. Çağım Işık isminde bir kızı vardır.


Canan Kaftancıoğlu Eserleri

Katkıda bulunduğu yayınlar

  • Roboski İstenmeyen Çocuklar, Müge Tuzcuoğlu derlemesi – İletişim Yayınları
  • Bir Eflatun Ölüm, Eren Aysan – Um: Ag Yayınları

Twitter 👉 Canan Kaftancıoğlu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu