Öğrenci Gazetesi

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023. Sıtkı Alp Eğitim Vakfı tarafından 1997 yılında Ankara’da kurulmuş olan Çankaya Üniversitesinde Mimarlık, Mühendislik, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ve Meslek Yüksekokulları bulunmaktadır. Peki Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023 Ne Kadar? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını öğrenelim…

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023

Çankaya Üniversitesi’nin burslu programlarına yerleşen öğrencilere sağlanan burs/indirim, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır.  Burslar karşılıksızdır.  Eğitim dili İngilizce olan programlar için İngilizce Hazırlık programında geçirilebilecek süreler de dahil, öğrenci Çankaya Üniversitesi’ndeki öğrenimine ve derslere devam ettiği sürece verilmektedir.
Yatay geçişlerde de aşağıdaki ücretler geçerlidir. Kurumlararası merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçişte başvurduğu Üniversitemiz programının %50 indirimli taban puanı ve üzeri puanına sahip öğrenciye Üniversiteye  ödeyeceği ücretlerde geçerli olmak üzere (yaz öğretimi hariç) eğitimi süresince %50 indirim, %25 indirimli taban puanına sahip öğrenciye ödeyeceği ücretlerde geçerli olmak üzere (yaz öğretimi hariç) %25 indirim verilmektedir.

Üniversitenin tam burslu programlarına yerleşen öğrencilerden yerleştirme puanına göre Türkiye genelinde DİL puan türünde ilk 350, DİL puan türü hariç diğer puan türlerinde ilk 7.000 içine giren öğrencilerin tümü üç kişilik odalarda 3 öğün yemek dâhil ücretsiz yurt hakkına sahip olacaktır ve sıralamasız olarak yurtlara yerleştirilecektir. Kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türü ve başarı sırasına göre DİL puan türünde İlk 351-650 arasında yer alan, diğer puan türlerinde ise ilk 7.001- 10.000 arasında yer alan öğrenciler ise üniversite yurtlarından %50 indirimli olarak yararlanırlar.

Yurt bursları öğrencinin yıl sonundaki genel not ortalaması dört üzerinden ikinin (2,00/4,00) altına düşmediği, uyarı ve kınama dışında disiplin cezası alınmadığı müddetçe İngilizce Hazırlık programında geçirilecek bir yıl ile lisans programında geçirilecek en fazla dört yılı kapsar.

Çankaya Üniversitesi 2022-2023 eğitim ücreti 110.889 TL,

  • %50 İndirimli : 55.445 TL
  • Ücretlere %8 KDV dahildir.

Çankaya Üniversitesi Tanıtım Videosu:


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu