Gündem

Canlı Yayında Şok Sözler: Ukraynalı Kadınlar Ailesini Bırakıp Kaçıyor!

Habertürk TV son durumu aktaran muhabir Çetiner Çetin'in "Ukraynalı kadınlar ailesini bırakıp kaçıyor" sözleri sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Habertürk TV’de Rusya’nın Ukrayna’yı işgali yayınında sosyal medyada tepki çeken bir olay yaşandı. Ukrayna’dan son durumu bildiren Habertürk muhabiri Çetiner Çetin, ülkeden kaçanlarla ilgili bilgi verirken, Ukraynalı kadınların ailelerinin bırakıp hızlı bir şekilde ülkeyi terk ettiğini çünkü bir ulus kimliği oluşmadığını öne sürdü ve ’Türkiye’de eminim hiçbir kadın kocasını bırakmaz’ ifadesini kullandı.

Ukraynalı Kadınlar Ailesini Bırakıp Kaçıyor!

Çetin tepki çeken sözlerinde “Ukrayna’da bir ulus kimliği oluşmamış. Mesela insanlar savaşmak yerine terk ediyorlar. Bakıyorum mesela kadınlar hızlı bir şekilde ülkeyi terk ediyorlar, kocaları kadınları gümrüğe getiriyor bırakıyorlar. Belki ben biraz duygusal davranıyorum ama Türkiye’de eminim ki hiçbir kadın kocasını ailesini bırakıp kaçmaz.” dedi. Çetin’in canlı yayında kullandığı ifadelere sosyal medyada da tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcıları, savunmasız kadın ve yaşlılar için üstü örtülü olarak “korkak” diyen Çetin’e veryansın etti.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu