Kimdir

Cansu Çamlıbel Kimdir, Nerelidir? Cansu Çamlıbel Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci ve diplomasi muhabiri Cansu Çamlıbel, Hürriyet gazetesi Washington temsili ve NTV diplomasi muhabirliği görevlerinde bulunmuştur. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans eğitimi tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini Britanya’daki Cardiff Üniversitesi’nde Uluslararası Gazetecilik bölümünde tamamladı. Peki Cansu Kimdir, Nerelidir, Kaç Yaşında? Cansu Çamlıbel Hayatı ve Biyografisine dair tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Cansu Çamlıbel Kimdir, Nerelidir?

İstanbul‘da yaşamını sürdüren Cansu Çamlıbel, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezundur. Yüksek lisansını Britanya’daki Cardiff Üniversitesi’nde Uluslararası Gazetecilik bölümünde yaptı. 2002 tarihli master tezi ‘Türk medyası ve oto-sansür sorunsalı’ başlığını taşıyor.

Cansu Çamlıbel Hayatı ve Biyografisi

Cansu Çamlıbel NTV’de diplomasi muhabirliği ve 2005-2008 yılları arasında Brüksel muhabirliği yaptı.

2008 yılından 2019 Şubat’ına kadar Hürriyet ve Hürriyet Daily News gazetelerinde muhabirlik, haber müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü, köşe yazarlığı gibi pek çok farklı görevde bulundu.

Yaklaşık beş sene boyunca ‘Yüz Yüze Pazartesi’ köşesinde Hürriyet’in haftalık siyasi röportajları ona emanetti. Son olarak Nisan 2017-Şubat 2019 döneminde Hürriyet’in Washington Temsilcisi olarak görev yaptı.

2015-2016 döneminde ABD’deki Harvard Üniversitesi’nin prestijli Nieman Bursu’nu kazandı.


Cansu Çamlıbel: Twitter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu