Kimdir

Cevat Olçok Kimdir, Nerelidir? Cevat Olçok Hayatı ve Biyografisi

Cevat Olçok Kimdir, Nerelidir? Cevat Olçok Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde en çok merak edilenler arasında yer alan Cevat Olçok Kaç Yaşında? Katıldığı programlar ve yaptığı yorumlarla gündeme gelen Cevat Olçok hakkında araştırmalar yapılmaya devam edilmekte. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Cevat Olçok Kimdir?

Reklam alanında uzman olan ve bir çok projede yer alan Cevat Olçok Kimdir? En çok merak edilen isimler arasında yer aldı. Eğitim hayatına Çorum’da başlayan Olçok, Lise eğitimini de İstanbul da almıştır. Erken yaşta iş hayatına başlayan Cevat Olçok abisi, vefat eden abisi Erol Olçok ile reklamcılık yaparak başladı. 1990 yıllarında reklam sektörünün ülkede gelişmesi ile birlikte Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü’nden ayrıldı bunun üzerine abisi Erol Olçok ile birlikte kendi reklam ajansını kurdu.

Reklam sektöründe ilk büyük yaptığı iş olarak1999 yılında Doğru Yol Partisi’nin seçim kampanyasını yaptı. Bunun üzerine 2001 yılında Ak Parti’nin isim, logo, slogan ve kurumsal kimlik çalışmalarını gerçekleştirdi ve daha sonrasında ise işleri büyüterek seçimlerde sürekli raklam çalışmalarını sürdürmüştür.


Cevat Olçok Hayatı ve Biyografisi

Reklam çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cevat Olçok, Ak Parti’nin 2002 Genel Seçimleri, 2004 Yerel Seçimleri, 2007 Genel Seçimleri, 2008 ve 2010 Halk Oylamaları, 2011 Genel Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri, 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri (R. Tayyip Erdoğan), 7 Haziran 2015 -1 Kasım 2015 Genel Seçimleri ve 16 Nisan 2017 yıllarında yapılan tüm seçim kampanya çalışmalarını üstlendi.

Yıllar sonrasında siyasi iletişim alanında kazandığı tecrübeyi KKTC, Irak, Gürcistan, Malezya, Lübnan, Ukrayna, Mısır, Tunus ve Makedonya gibi farklı ülkelerde pek çok defa seçim kampanyası yaparak kendini kanıtladı.Bunun üzerine Cevat Olçok kurduğu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı olduğu CEO Event Medya Anonim Şirketi bünyesinde Türkiye’de WTA, Birleşmiş Milletler 4. Dünya İnsani Zirvesi, Teknofest, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi ulusal ve uluslararası projelerin organizasyonlarını ve tanıtım çalışmalarını gerçekleştirdi.

Twitter 👉 Cevat Olçok


👉 Melik Yiğitel Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu