Teknoloji

Chrome Şifre Yöneticisi Nasıl Kullanılır?

Chrome Şifre Yöneticisi Nasıl Kullanılır?. Çeşitli web siteleri arasında birden fazla hesapta gezinirseniz ve her biri için farklı şifreler kullanırsanız, bir şifre yöneticisine ihtiyacınız olacaktır. Günümüzde çoğu web tarayıcısı, kullanıcı adlarını ve şifre kombinasyonlarını depolayan, şifreli veritabanlarında tutan ve giriş sayfalarındaki ayrıntıları otomatik olarak dolduran yerel şifre yöneticileriyle birlikte gelir.

Chrome Şifre Yöneticisi Nasıl Kullanılır?

Önceden, Chrome’da kayıtlı şifrelerinize ulaşmanız gerekiyorsa, tarayıcının sağ üst tarafındaki profil fotoğrafınızı tıklamanız ve Ayarlar > Şifre’yi seçmeniz gerekir . Ancak, bu size yalnızca Hiç Kaydedilmemiş şifrelerinizin bir listesini gösterir ve bu girişlerden herhangi birine tıklarsanız, sitenin adresini şifrenizi göstermeden yeni bir sekmede açar.

Eski yöntemi kullanarak şifrelerinizi de göremez veya silemezsiniz. Chrome Şifre Yöneticisi’ni kullanarak şifrelerinizi görüntülemek ve yönetmek için aşağıdaki adımları kullanın.

Chrome Şifre Yöneticisi’nde Şifrenizi Görüntüleme

Chrome Şifre Yöneticisi’nde şifrenizi yönetmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Chrome Şifre Yöneticisi sayfasını açın Açmadınız eğer Google Hesabınızın şifresini yazın ve tıklayın İleri .
  2. Şifreyi kontrol et’i tıklayın .
  3. Mavi şifreyi kontrol et düğmesini tekrar tıklayın.
  4. Şifrenizi girin.
  5. Görüntülemek veya silmek istediğiniz şifreyi tıklayın. Herhangi bir şifre görmüyorsanız, büyük olasılıkla Chrome şifre yöneticisiyle herhangi bir tasarruf sağlamazsınız, ancak yine de size zayıf, yeniden veya tehlikeye atıldıklarını söyler.
  6. Şifreyi görmek için yeni pencerede göz simgesini tıklayın . Parolayı kopyalamak istiyorsanız, kopya simgesini tıklayın ve kaldırmak veya silmek istiyorsanız Sil’i tıklayın . Şifre yöneticisine dönmek için geri tıklayın.

Chrome Şifre Yöneticisi Nasıl Kapatılır?

Bilgisayarınızdaki şifreleri silmek için Chrome tarayıcısını açın , pencerenin sağ üst tarafındaki Diğer’i (üç nokta) tıklayın ve Ayarlar’ı seçin .

Git Gizlilik ve Güvenlik bölümünde tıklamanız Temizle gezen verileri .

Yeni pencerede, Gelişmiş sekmesine tıklayın. Birden fazla hesapta oturum açtıysanız, verileri silmek istediğiniz hesabın doğru olup olmadığını kontrol edin.

Ardından, Zaman aralığı’nın yanındaki açılır menüden Tüm zamanlar’ı (veya istediğiniz zaman aralığını) seçin .

Silmek istediğiniz tüm öğeleri seçin. Kaydedilen şifreleri temizlemek için Parolalar’ı ve diğer oturum açma verilerini tıklatın ve ardından merkezi veritabanından ve bilgisayarınızdan her şeyi silmek için Verileri temizle’yi tıklatın .


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Google Haritalar’da Pin Nasıl Bırakılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu