Yaşam

Cortimycine Ne İşe Yarar? Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır?

Cortimycine Ne İşe Yarar? Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır?. CORTİMYCİNE Göz Pomadı çeşitli göz iltihabı ve alerjik durumları kontrol etmek için kullanılan bir göz pomadıdır. Cortimycine alt göz kapağını aşağıya çekerek merhemi alt göz kapağının içine sürülür. Cortimycine göz bölgesindeki iltihap ve kaşıntıyı tedavi eder ve bakterilerin büyümesini inhibe eder. Peki Cortimycine Nedir? Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır? Cortimycine Göz Pomadı Fiyatı. İşte Cortimcine hakkında tüm bilinmesi gerekenler…


Cortimycine Ne İşe Yarar?

CORTİMYCİNE, tüp içerisinde 5 gram beyaz ve homojen pomad olarak kullanıma sunulmuş olan ve gözdeki çeşitli iltihabi ve alerjik  durumları kontrol etmek için kullanılan bir göz pomadıdır. CORTİMYCİNE’ in içindeki etkin madde Hidrokortizon asetat, iltihap ve alerji
karşıtı etkili kortikosteroidler adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Kortikosteroidler, mekanik, kimyasal veya bağışıklık sistemine ait uyaranlarla ortaya çıkan iltihabi cevabı azaltmaktadır. Ayrıca göz ameliyatlarından sonra, iltihabı önlemek amacıyla da kullanılır.

Bu ilaç bakteriyel göz enfeksiyonlarını tedavi etmek veya önlemek için kullanılır. Bu ürün, bakterilerin büyümesini durdurarak çalışan antibiyotik olan neomisin, bacitracin ve polimiksin içerir. Ayrıca, gözlerdeki şişliği azaltarak çalışan bir anti-enflamatuar kortikosteroid olan hidrokortizon içerir.

Bu ilaç sadece bakteriyel göz enfeksiyonlarını tedavi eder ve önler. Diğer göz enfeksiyonu tipleri için uygun değildir. Herhangi bir antibiyotiğin gereksiz kullanımı veya aşırı kullanımı, etkinliğinin azalmasına neden olabilir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Cortimycine Göz Pomadı Nasıl Kullanılır?

Bu göz pomadı genellikle her 3 veya 4 saatte bir veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde gözlere uygulanır. Bu ilacı kullanırken kesinlikle kontakt lens takmayın. Kontakt lensleri üreticinin talimatlarına göre sterilize edin ve tekrar kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Göz merhemini uygulamak için önce ellerinizi yıkayın. Kontaminasyonu önlemek için tüpün ucuna dokunmamaya veya gözün içine temas etmemesine dikkat edin. Başınızı geriye doğru eğin, yukarıya bakın ve alt göz kapağını aşağı çekin. Tüpü yavaşça sıkarak göz altı bölgesine bir buçuk santimetre bir merhem şeridi yerleştirin.

İlacı yaymak için gözünüzü kapatın ve göz bebeğini her iki yöne doğru yuvarlayın. Gözünüzü kırpmamaya ve gözü ovmamaya çalışın. Daha sonra bu adımları diğer gözünüz için tekrarlayın. Yeniden bu göz pomadını sürmeden önce fazla ilacı çıkarmak için merhem tüpünün ucunu temiz bir bezle silin. Doktorunuz tarafından belirtilen sıklıkta bu ilacı uygulayın.

Örneğin damla veya merhem gibi başka bir tür göz ilacı kullanıyorsanız, önce göz damlasını uygulayın ve bu göz merhemini uygulamadan önce en az 5 dakika bekleyin. Göz damlalarının göze girmesini sağlamak için göz merhemlerinden önce göz damlası kullanın. Başka bir göz merhemi kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce en az 10 dakika bekleyin.

En fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak uygulayın. Her gün aynı saatlerde kullanmayı unutmayın. Birkaç gün sonra belirtiler tamamen yok olsa bile, bu ilacı doktorunuzun belirttiği süre boyunca kullanmaya devam edin. İlacın çok erken bırakılması, bakterilerin büyümesine yol açabilir ve bu da enfeksiyonun nüksetmesine neden olabilir.

Bu ilaçla 2 günlük tedaviden sonra durumunuzda herhangi bir iyileşme olmazsa ya da durumunuz daha da kötü hale gelirse mutlaka doktorunuzu bilgilendirin.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Cortimycine Göz Pomadı Merhem Fiyatı 2024

Bu göz merheminin güncel fiyatı 68.44 liradır.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Gerofen Jel Ne İçin Kullanılır? 

👉 Diclomec Plus Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu