Yaşam

Deloday Şurup Ne İşe Yarar? Çocuğuna Deloday Şurup Kullananların Yorumları

Deloday Şurup Ne İşe Yarar? Çocuğuna Deloday Şurup Kullananların Yorumları. Bu yazımızda Deloday Şurup prospektüsüne uygun olarak Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır? Deloday Şurup Kaç Yaş İçin? Deloday Şurup Yan Etkileri Nelerdir, Nasıl Kullanılır?  sorularının cevaplarını ve Deloday Şurup hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Deloday Şurup Ne İşe Yarar?

Deloday şurup, uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen ilaçlar arasındadır. Alerjik reaksiyonlar ve alerjik belirtiler gibi solunum sistemi ilaçları grubuna ait bir ilaçtır. Vestoria dindir restorat edin adlı etken maddesiyle kullanılan şurup, alerjik belirtileri kontrol altına alır ve alerjiye neden olan kabartı, kızarıklık, kaşıntı, göz sulanması, burun akıntısı gibi semptomları giderir.

Şurubun kullanım önerilerine doktor tarafından belirlenir ve doğru ölçümler alınarak uygulanmalıdır. Şurup, altı aydan büyük bebek ve çocuklar tarafından kullanılabilir ve her kullanımdan önce hafifçe çalkalanmalıdır. Dozaj ve tedavi süresi doktor tarafından belirlenir. Kullanımı sırasında bir bardak su tüketilebilir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Deloday Şurup Ne İçin Kullanılır?

Deloday Şurup aşağıdaki hastalıkların tedavisi için kullanılır;

 • alerjik nezle,
 • burunda akıntı ve kaşıntı,
 • damak ve gözde kaşıntı,
 • kızarıklık veya yaşarma gibi ortaya çıkan semptomların giderilmesinde kullanılır.

Bunlarla beraber ürtiker ile birlikte gelişen kaşıntının giderilmesi, deride oluşan kabartı ve kızarıklık gibi belirtilerin ortadan kaldırılması için de kullanılır.


Deloday Şurup Nasıl Kullanılır?

Öncelikle belirtelim ki kullanmada önce kesinlikle doktorunuz ya da eczacınıza danışın. 

 • 6 aydan 11 aya kadar olan çocuklar: Günde bir kere 2/5 ölçek (1,0 mg / 2 mL)
 • 1 yaştan 5 yaşa kadar olan çocuklar: Günde bir kere yarım ölçek (1,25 mg / 2,5 mL).
 • 6 yaştan 11 yaşa kadar olan çocuklar: Günde bir kere bir ölçek (2,5 mg / 5 mL).
 • Erişkinler ve 12 yaş ve üzerindeki çocuklar: Günde bir kere iki ölçek (5 mg /10 mL).
 • Doktorunuz alerjinizi belirleyecek ve ilacı ne kadar kullanmanız gerektiğine karar verecektir.

Eğer sizin sahip olduğunuz alerjik nezle, aralıklı tip (belirtilerin haftada 4 günden daha az ya da 4 haftadan daha kısa süreyle var olması9 ise, doktorunuz hastalığı ve hastalığın geçmişini değerlendirecek ve bu doğrultuda bir tedavi programı önerecektir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Deloday Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • 65 yaş üstü bireylerde yeterli çalışma olmadığı için önerilmemektedir.
  İleri derecede böbrek yetmezliği olan kişiler kullanmaması gerekmektedir. Orta düzeyde böbrek yetmezliği olan kişiler doz ayarlaması ile kullanabilir.
 • Karaciğer yetmezliği olan kişilerde doz ayarlaması yapılmalıdır.
 • Hamile olan kişilerde kullanılması önerilmemektedir. Ancak kontrollü bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • Emziren kişilerde ilacın süte geçip geçmediği konusunda güvenilir bir bilgi bulunmamaktadır. Bu yüzden emziren kişilerin kullanmaması önerilir.
 • Her ilaçta olduğu gibi Deloday 5 mg tabletinde günlük alınabilecek maksimum dozu bulunmaktadır. Bu doz deloday 5 mg tablet için 45 mg (Maksimum dozun üstünde alındığı takdirde vakit kaybetmeden en yakında bulunan sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir.

Deloday Şurup Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Deloday’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı kişilere farklı yan etkiler olabilir.

Yaygın: Bitkinlik.
Yaygın Olmayan: Ağız kuruluğu, baş ağrısı.
Çok Seyrek: Alerjik reaksiyonlar (nefes almada zorluk, hırıltılı solunum, kaşıntı, ürtiker (kurdeşen), hayal görme, inme, artan vücut hareketiyle huzursuzluk, çarpıntı, kalk atışının hızlanması, karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik, karaciğerde iltihap, sersemlik, fiziksel ve ruhsal aşırı hareketlilik durumu, mide ağrısı, bulantı, kusma, ishal, uykusuzluk, uyku hali, kas ağrısı, şişkinlik gibi yan etkiler ortaya çıkabilmektedir.


Deloday Şurup Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Benim kızım 3 buçuk yaşında aşırı öksürüğü vardı o zaman doktor vermişti alerjik astım olabilir diye

Kullanıcı Yorumu: Alerji şurubu….gece yatmadan önce veriliyor evde tüylü hali battaniye var ise uzak tutun ev tozu alerjisi olabilir burnunu kaşır

Kullanıcı Yorumu: Alerjik ama daha küçük yaş grubuna zirtec damla veriyorlardı bunu 7 yaşındaki oğluma kullanıyorum

Kullanıcı Yorumu: Alerji şurubu bence iyi bir çocuk doktoru muayene etsin alerjikse alerji testi yapılsın neye olduğu bilinsin ona göre hareket edersiniz nereye kadar şurup verebilirsiniz ki

Kullanıcı Yorumu: Ben kullandım kızıma uyku yapıyor sadece faydasını görmedim. Çay kaşığı ile veriliyor 5 aylık guruba

Kullanıcı Yorumu: 6 aydan itibaren verilebiliyo bu şurup siz fazla vermeyin genede bir çay kaşığı yeterli.kizima kulandim iki günde geçti alerji

Kullanıcı Yorumu: İçinde kullama talimatinda yasina göre yazıyor tam ölçek yada yarım ölçek diye sizde ona göre verirsiniz

Kullanıcı Yorumu: Küçük yaş grubuna zatiden veya zytec kullaniliyor diye biliyorum bu ilaci 1 yas üzerine 1 cay kaşigi öneriliyor


Deloday Şurup 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Deloday Şurup 2024 Eczane Fiyatı 349.22 TL’dir. 

Deloday Şurup Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Alerjik Rinit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

👉 Alores Şurup Kaç Yaşında Kullanılır? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu