Kimdir

Devrim Barış Çelik Kimdir, Nerelidir? Devrim Barış Çelik Hayatı ve Biyografisi

Devrim Barış Çelik Kimdir, Nerelidir? Soruları CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve getirilmesinin ardından merak edilen isimler arsında yer alıyor. Gelin hep birlikte Devrim Barış Çelik Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Devrim Barış Çelik Kimdir, Nerelidir?

CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve getirilen Devrim Barış Çelik, 1978 Kayseri doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 45 yaşındadır. Devlet memuru olan bir ailenin çocuğu olan Devrim Barış Çelik ailesinin tahini nedeniyle ilköğretimine Aydın Nazilli’de başladı ve yine ailesinin tahini nedeniyle İzmir Balçova Orhangazi İlkokulu’nda tamamladı. Lise eğitimine Balçova Lisesinde başlayan ‘Çelik’ İzmir Selma Yiğitalp Lisesinde mezun olmuştur.

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlayan Devrim Barış Çelik, yüksek lisansını Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı, Siyasal Davranış Bilim Dalı’nda tamamlamıştır ve aynı bilim dalında doktora tez çalışmasını yürütmektedir.

Devrim Barış Çelik ayrıca Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yerel Yönetimler Ana Bilim Dalı, Mahallî İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda da yüksek lisans eğitimi görmektedir.


Devrim Barış Çelik Hayatı ve Biyografisi

Devrim Barış Çelik, Üniversite yıllarında itibaren sosyal-siyasal araştırmalar, seçmen davranışı alanlarında çok sayıda makale ve araştırma raporu yazmıştır. Ayrıca, üniversitelerde siyaset bilimi ve siyasal davranış alanında dersler vermiştir.

Ayrıca Devrim Barış Çelik, İzmir Artvinliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ARTVİN DER) yönetim kurulu başkanlığı ve Ege Karadenizliler Federasyonu (EKAF) başkanlar kurulu üyeliği, İzmir Beşiktaşlılar Derneği yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca, Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesidir.

24. ve 25. dönemde İzmir milletvekili aday adayı da olan Devrim Barış Çelik, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir 1. Bölge 12. sıra milletvekili adaylığı yaptı.

Halen, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi olarak “Doğu ve Güneydoğu/Doğu Masası Koordinatörü” ve “Saha Çözüm Masası Koordinatörü” görevlerini yürütmektedir.

Devrim Barış Çelik, 2023 yılında CHP’de Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevinden ayrılan Onursal Adıgüzel’in yerine getirildi.

Devrim Barış Çelik: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu