Kimdir

Dilara Gönder Kimdir, Nerelidir? Dilara Gönder Hayatı ve Biyografisi

Show TV Ana Haber Bülteni sunucusu Dilara Gönder Kimdir, Nerelidir? İlk sunuculuk deneyimini Fenerbahçe TV ardından Lig TV ve NTV Spor gibi kanallarda yapan ‘Gönder’ Ece Üner’den boşalan Show TV Ana Haber Bülteninde devam ettiriyor. Ana Haber bültenindeki başarılı sunumlarıyla ekran başındakilerin merak ettiği Dilara Gönder hakkında tüm merak edilenleri bu makalemizde paylaştık. İşte Dilara Gönder Hayatı ve Biyografisi.

Dilara Gönder Kimdir, Nerelidir?

Show TV Ana Haber bülteni sunucusu Dilara Gönder 17 Haziran 1983 Almanya, Herrenberg doğumludur. 1988 yılında Almanya’dan İzmir’e tanışan Gönder İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. İzmir Bornova Anadolu Lisesinden mezun olan Gönder, İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünde lisans eğitimi tamamladı. Sunuculuk hayatına 2007 yılında Fenerbahçe TV’de ‘MusicBox’ adlı programla sunuculuk hayatına başladı. Dilara Gönder, 26 Aralık 2016 tarihinde Selim Yalın ile dünya evine girdi.


Dilara Gönder Hayatı ve Biyografisi

İstanbul Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümünden mezun olan Gönder, 2007 yılında Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 19. Genç İletişimciler Yarışması’na okul radyosunda yayınlanan ‘DinleBul’ adlı program ile katıldı. DinleBul programı radyo dalında birinci seçildi.

Aynı yıl Fenerbahçe TV’de ‘MusicBox’ adlı programla sunuculuk hayatına başladı. 2007 yılında bir de Lig TV’ye transfer oldu. Lig TV’de 2,5 yıl çalışan Dilara Gönder, daha sonra TRT bünyesinde yer aldı. Burada Formula 1 yarışlarını yerinden takip etti ve pek çok önemli röportaj yaptı.

Gönder, 2010 yılında NTV Spor’a transfer oldu. 2013 yılında, NTV televizyonlarında yayınlanan ‘Zor İşler’ adlı programın sunuculuğunu üstlendi.

2014 yılında karışımıza bambaşka bir Dilara Gönder çıktı. Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan ‘Ne Diyosuun’ aldı dizide başrol olarak rol aldı. ‘Ne Diyosuun’ Dilara Gönder’in ilk oyunculuk deneyimi oldu.

2015 yılında NTV ekranlarında kendisinin hazırlayarak sunduğu ‘Yeter ki İste’ programını yaptı. Programda engellenen vatandaşların başarı hikayeleri anlatılıyordu. Aynı yıl NTV ve E2’de ‘Lingo’ adlı kelime yarışma programının sunuculuğunu üstlendi.

23 Ağustos 2021 tarihinde Show TV ekranlarında haber sunuculuğu yapmaya başladı.

Ayrıca Dilara Gönder, Ne Diyosuun – 2014 (Cansu), Sil Baştan – 2014 (Gizem Dereli) ve Baba Candır – 2016 dizilerinde rol almıştır.

Dilara Gönder: Instagram

Dilara Gönder: Twitter


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu