Kimdir

Dilek Türkan Kimdir, Kaç Yaşında? Dilek Türkan Hayatı ve Biyografisi

Bir dönem İncesaz gurubu üyelerinden olan Dilek Türkan Kimdir? merak edilmeye başlandı. Son günlerde YouTube kanalında klip ve müzikleri yayınlanan Dilek Türkan Konserleri araştırılıyor. Klasik Türk müziği ve Tango yorumcusu olan Dilek Türkan şarkıları oldukça revaçta. Gelin birlikte Dilek Türkan Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Dilek Türkan Kimdir?

5 Mayıs 1978 yılında Balıkesir’de dünyaya gelen Dilek Türkan, Klasik Türk müziği ve Tango yorumcusudur..1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ses eğitimi bölümüne girdi ve 1999’da mezun oldu. 1996 yılında TRT İstanbul Radyosu’na girdi. İstanbul ve Ankara radyolarında ve TRT Televizyonu’nda programlar yaptı.

İstanbul Hanımları grubu ve İncesaz grubu başta olmak üzere çeşitli gruplarla konserler verdi. Yarkın Ritim Grubu’nun Kervansaray, İncesaz’ ın Dört/Mazi Kalbimde ve Altı/Kalbimdeki Deniz albümlerinde solist ve yine İncesaz’ ın Üç/İstanbul’a Dair albümünde vokal olarak yer aldı. Bunların yanı sıra kendisine ait dizi müziği ve Türk müziği albümleri vardır.

2005 yılında Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu’na ve 2006 yılında İstanbul Devlet Klasik Türk müziği Korosu’na ses sanatçısı olarak katıldı. 2009 yılında 2008 Mavi Nota Müzik Ödülü’nü kazandı. 18 Haziran 2013 tarihinden itibaren İncesaz ile yollarını ayırmıştır. TRT İstanbul Radyosu klasik kemençe sanatçısı Derya Türkan ile evlidir. 2015 yılında, ‘Suya Söyledim’ albümünü piyasaya sürdü.

👉 Kadir Kaymakçı Kimdir, Kaç Yaşında? Kadir Kaymakçı Hayatı ve Biyografisi


Dilek Türkan Hayatı ve Biyografisi

1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ses eğitimi bölümüne girdi ve 1999’da mezun oldu. 1996 yılında TRT İstanbul Radyosu’na girdi. İstanbul ve Ankara radyolarında ve TRT Televizyonu’nda programlar yaptı.

İstanbul Hanımları grubu ve İncesaz grubu başta olmak üzere çeşitli gruplarla konserler verdi. Yarkın Ritim Grubu’nun Kervansaray, İncesaz’ın Dört/Mazi Kalbimde ve Altı/Kalbimdeki Deniz albümlerinde solist ve yine İncesaz’ın Üç/İstanbul’a Dair albümünde vokal olarak yer aldı. Bunların yanı sıra kendisine ait dizi müziği ve Türk müziği albümleri vardır.

2005 yılında Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu’na ve 2006 yılında İstanbul Devlet Klasik Türk müziği Korosu’na ses sanatçısı olarak katıldı. 2009 yılında 2008 Mavi Nota Müzik Ödülü’nü kazandı. 18 Haziran 2013 tarihinden itibaren İncesaz ile yollarını ayırmıştır. TRT İstanbul Radyosu klasik kemençe sanatçısı Derya Türkan ile evlidir.

2015 yılında, ‘Suya Söyledim’ albümünü piyasaya sürdü.

Twitter 👉 Dilek Türkan

YouTube 👉 Dilek Türkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu