Sosyal Medya

Discord’da Birinin Sesi Nasıl Kapatılır?

Discord’da Birinin Sesi Nasıl Kapatılır?. Discord, internetteki en popüler yazılı ve sesli sohbet platformlarından biridir. Oyun topluluklarından nişlere, meraklı gruplara ve bunların arasındaki her şey için kullanılır. Discord‘u yalnızca arkadaşlarınızla kullanıyorsanız, muhtemelen Sessize alma kullanmanız gerekmeyecektir. Yine de daha büyük toplulukların bir parçasıysanız, sizi taciz eden veya oldukça tatsız bir şekilde konuşan biriyle karşılaşabilirsiniz.

Discord’da Birinin Sesi Nasıl Kapatılır?

Discord’da birini sessize almak istiyorsan, bu basit. Kullanıcıyla bir ses kanalındaysanız, adına sağ tıklayın ve menüden Sessiz kutusunu işaretleyin. Siz kutunun işaretini kaldırana kadar söz konusu kullanıcının sesi kapalı kalacaktır.

Ayrıca, bir kanaldaki üye listesinden bir kullanıcı seçebilir ve adına sağ tıklayabilirsiniz. Adını ses kanalından seçiyormuş gibi menüden Sessiz’i seçebilirsiniz .

Tüm bir kanal sizi rahatsız ediyorsa (belki çok fazla bildirim), tüm kanalı sessize alabilirsiniz. Kanal adına sağ tıklayın ve Kanalı Kapat’ı seçin 15 dakika, bir saat, sekiz saat, 24 saat veya siz açana kadar sessize almayı seçebilirsiniz.


Discord’da Biri Nasıl Engellenir?

Bir kullanıcı artık onlarla herhangi bir etkileşim istemediğiniz bir noktaya ulaştıysa, onu sessize alabildiğiniz kadar kolay bir şekilde engelleyebilirsiniz. Kanalın içinde veya aktif kullanıcı listesindeki kullanıcı adına sağ tıklayın ve ardından Engelle öğesini seçin .

Bunu yaptığınızda, kullanıcıyı hemen bloke edecektir. Arkadaş listenizdeyse, onları kaldıracaktır.

Ayrıca, kullanıcı adını sağ tıklayıp Profil’i ve ardından Mesaj Gönder’in yanındaki üç noktayı tıklayarak bir kullanıcıyı engelleyebilirsiniz Bunu yaptığınızda, görüntülenen menüden Engelle’yi seçin.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Discord Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu