Gündem

Doğu’daki Öğrencileri Aşağılayan Paylaşım Yapan Öğretmene Soruşturma

Muş'ta öğretmenlik yapan Hafize D. sosyal medya hesabından öğrencileri aşağılayan paylaşım yapınca hakkında soruşturma başlatıldı.

Muş’un Bulanık İlçesi’nde öğretmenlik yapan Hafize D. sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Ben tertemiz çocuklarla ders yapmak istiyorum. Doğu’da temizlik nedir bilmeyen çocuklar içerisinde hastalıklar içerisinde boğuşmak istemiyorum” paylaşımı üzerine hakkında Muş Valiliği’nin izniyle Milli Eğitim İl Müdürlüğü göre soruşturma başlatıldı.

Doğu’daki Öğrencileri Aşağılayan Öğretmene Soruşturma

Muş’un Bulanık İlçesi’nde öğretmenlik yapan Hafize D. sosyal medyadan, “Ben tertemiz çocuklarla ders yapmak istiyorum. Doğu’da temizlik nedir bilmeyen çocuklar içerisinde hastalıklar içerisinde boğuşmak istemiyorum. Öğretmene değer verilmeyen bir ülkede öğretmen olduğu için çok pişmanın. Dört sene bu hataya mahkum edilmek istemiyorum” diye yazdı. Öğretmenin bu paylaşımı başta öğretmenler olmak üzere sosyal medyadaki çok sayıdaki yurttaşın tepkisine neden oldu. Gelen tepkiler üzerine öğretmen Hafize Dal söz konusu paylaşımı sildi.

HalkTV’de yer alan habere göre konuya ilişkin Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kılıç, “Bizler devlet memuruyuz ve bir yanlış yaptığımızda karşılığını görürüz. Konuya ilişkin soruşturma başlatıldı. Gerekli tahkikat yapılıyor. Daha sonra karar verilecektir” dedi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu