Gündem

Doktorlara Silah Verilmesi Talebine Bakan Kocadan Açıklama

Hekimler adına hareket ettiğini ileri süren kuruluş HEKİMSEN tarafından yayınlanan yayınlanan bildiride “Hekimlere ruhsatlı silah” talep etmesinden sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulundu. Bakan Koca Şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile hekimleri arasına silahın girmesi nasıl düşünülebilir? Hastayla hekim nasıl hasım gibi gösterilebilir? dedi.

Doktorlara Silah Verilmesi Talebine Bakan Kocadan Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Doktorlara ruhsatlı silah verilsin” talebine ilişkin açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, şu sözleri kullandı:

“Hekimler adına hareket ettiğini ileri süren bir yapı, bugün yayınladığı bildiride, hekimlere ruhsatlı silah verilmesini talep etti. Şiddet olaylarını lanetleyen milyonlar ile hekimleri arasına silahın girmesi nasıl düşünülebilir? Hastayla hekim nasıl hasım gibi gösterilebilir? Bu vesileyle halkımıza hatırlatmak isterim, doktor Ekrem Karakaya cinayeti yürekleri yaktı. Şiddet eğiliminin nelere yol açabileceği görüldü. Sağlıkta şiddetin nedenlerinde bilinçsiz beklenti, ortamın stresi ağırlıkta. Hekime güveni esas alın. Hekim elinden gelenin en iyisini yapar.”


Hekimsen tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedilmişti 👇

4)Hekimlerden isteyenlere diğer birçok devlet personeline yapıldığı gibi çok düşük vergilerle silah ruhsatı verilmesi, elektromanyetik silahların sağlık kurumlarında yaygınlaştırılması, ASM’lerde de asgari elektromanyetik silahlı güvenlik görevlisi istihdamının sağlanması.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu