Kimdir

Dosso Dossi Sahibi Hikmet Eraslan Kimdir, Nerelidir? Hikmet Eraslan Hayatı ve Biyografisi

Dosso Dossi Sahibi Hikmet Eraslan Kimdir, Nerelidir?. Ünlü iş adamı olan Hikmet Eraslan merak edilmekte. Geçtiğimiz dönemlerde 100 binlerin katılımı ile Cizrede verdiği muhteşem konser ile adını tekrar duyuran Dosso Dossi Markası sahibi olan Hikmet Eraslan serveti ne kadar? eşi kim? Gelin birlikte Hikmet Eraslan Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Hikmet Eraslan Kimdir?

Dosso Dossi Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, Cizre‘ de verdiği konser sonrasında merak edilen isimler arasında yer aldı. DJ performansı ile geceye damga vuran ve bir çok ünlünün katılımı ve lazer şovları ile sosyal medyada oldukça yer edinen bir geceye imza atam Hikmet Eraslan Kimdir, Kaç Yaşında? araştırılmaya başlandı. 1971 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt da doğan Hikmet Eraslan 2024 yılı itibari ile 53 yaşındadır aslen Doğubeyazıtlıdır. 

Özellikle Rönesans dönemine ve o dönemde yaşayan sanatçılara karşı ilgisi çok fazladır ve vu sanata olan ilgisi Londra’ da başlamıştır. İlkokulu burada bitirdikten sonra, orta ve lise eğitimini İstanbul’da, üniversiteyi ise turizm üzerine Londra’da tamamlayan Hikmet Eraslan, Sanata olan ilgisi de Londra’da başladı. Özellikle Rönesans dönemine ve o dönemde yaşayan sanatçılara karşı ilgisi çok fazladır. O dönemde yaşayan ve Dosso Dossi takma adını kullanan İtalyan ressam Giovanni di Niccolò de Luteri’ye ise ayrı bir hayranlık duyuyor. Nitekim İtalya’da yaşadığı dönemde bu sanatçının isim hakkını alarak, İstanbul’a döndükten sonra kurduğu şirketlerine verdi. Koleksiyonunda İtalyan ressamlara ait eserler yoğunlukta yer almakta.


Hikmet Eraslan Hayatı ve Biyografisi

Eraslan, koleksiyonunda bulunan eserlerin bir kısmını, Dosso Dossi Fashion Show (DDFS) ismiyle düzenlediği hazır giyim fuarlarında sergileyerek, geniş kitlelerin sanata ilgi duymalarını amaçlıyor. Nitekim bu kitabı da bu amaçla hazırladığını belirtiyor. Sanatın adeta hayatın kendisi olduğunu vurgulayan Eraslan, fırsat buldukça dünyanın önde gelen müze ve sanat galerilerini ziyaret ediyor.


Hikmet Eraslan serveti ne kadar?

Dosso Dossi Holding Üst Yöneticisi Hikmet Eraslan, 2019 yılında yaptığı bir röportajda  “Dosso Dossi Fashion Show’da bu sene 50-60 milyon dolar işlem hacmi bekliyoruz. 14 yılda yaklaşık 600-700 milyon dolarlık ticaret hacmi oluşturduk” açıklamalarında bulunmuştu.

Twitter 👉 Hikmet Eraslan 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir, Nerelidir? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu