Yaşam

Dropolev Şurup Ne İçin Kullanılır? Dropolev Şurup Ne İşe Yarar?

Dropolev Şurup Ne İçin Kullanılır? Dropolev Şurup Ne İşe Yarar?. Dropolev Şurup çeşitli nedenlere bağlı kuru öksürüğün (balgamsız öksürük) giderilmesinde kullanılır. DROPOLEV etkin madde olarak levodropropizin ve klorfeniramin maleat içerir. Balgamsız kuru öksürüğün giderilmesi adına en etkili yöntemlerden biri olan DROPOLEV şurup, 150 ml olarak satışa sunulur. Bununla birlikte pipet ve 5 ml ölçekli olan bir aparatla satışı mevcuttur.

Dropolev Şurup Ne İçin Kullanılır?

Dropolev şurup kuru öksürükten dolayı boğazların tahriş olmasından şikâyetçi olan hastaların tedavisi için DROPOLEV şurup tavsiye edilmektedir. Ayrıca alerjiye bağlı olarak meydana gelen kuru öksürükte, hastalar balgam çıkaracağını düşünerek boğazlarını zorlarlar ve bu sebeple boğazlarda tahriş ve kanama meydana gelir. Bu gibi durumlarda oral yol ile kullanılan DROPOLEV şurup kuru öksürük ve boğaz tahrişlerini tedavi ederken geniz akıntısını da ortadan kaldırır.


Dropolev Şurup Ne İşe Yarar?

DROPOLEV oral şurubun etkin maddesi klorfeniramin maleat ve levodropropizindir. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde balgamsız kuru öksürüğün tedavisini sağlar ve hastanın iyileşmesini sağlar. Bu şurup 150 ml’lik şişelerle satışa sunulmaktadır. DROPOLEV şurup, ağızdan kullanım için uygun olmakla beraber, ölçek ya da pipetler yardımıyla kullanılabilir.

DROPOLEV şurup, yemeklerle beraber alınmaması gereken bir ilaçtır ve yetişkinler için (yemeklerden önce ya da sonra ) günde 3 kez kullanılabilirken, 6 saat arayla bu ilacın kullanılması gerekmektedir. DROPOLEV şurubun en fazla 1 hafta boyunca kullanılması faydalıdır. Öksürüğün 1 haftadan önce kesilmesi halinde bırakılmasında herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Aynı zamanda da doktor tavsiyesi ile tüketilmesi gerektiğini de hatırlatmak isteriz.


DROPOLEV Şurup Nasıl Kullanılır?

Doktor tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği taktirde belirtilen dozlarda kullanınız.
DROPOLEV’i erişkinlerde günde 3 kez ve en az 6’şar saat ara ile 10 ml şurup (2 ölçek) şeklinde uygulayınız. İlacı maksimum 7 günlük tedavi dönemini aşmamak kaydı ile, öksürük kaybolana kadar ya da bir doktorun tavsiyesine göre almalısınız. Eğer belirtiler bu dönem içinde kaybolmazsa ilacın kullanımına geçici olarak ara veriniz ve bir doktora danışınız. Öksürük bir hastalık belirtisidir, bu nedenle asıl hastalık etkeni araştırılmalı ve tedavi edilmelidir.

– Uygulama yolu ve metodu:
DROPOLEV’in besinlerle birlikte alınmasının emilim üzerinde herhangi bir etkisi olduğu yönünde bir bilgi olmamakla beraber, ilacın yemeklerden bir süre önce veya sonra alınması önerilir.
DROPOLEV Şurup sadece ağızdan kullanım içindir. Ölçek kaşığını kullanarak şurubu içiniz.

Çocuklarda kullanımı:
12 yaş altındaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.
20-30 kg arasındaki çocuklara günde 3 defa 5 ml (tam dolu 1 ölçek)
30 kg’ın üstündeki çocuklara günde 3 defa 10 ml (tam dolu 2 ölçek) şeklinde uygulayınız.

Yaşlılarda kullanımı:
DROPOLEV dozu yaşlı hastalarda dikkatle saptanmalıdır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Dropolev Şurup Endikasyonları Nelerdir?

Her 5 ml bir ölçek yerine geçmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi dropolev şurubun etken maddeleri 2 mg. klorfeniramin maleat ve 30 mg. levodropropizin. Yardımcı maddeleri ise Metil paraben sodyum, propil paraben sodyum, sukroz, sitrik asit monohidrat, ponso 4r, deiyonize su ile beraber tatlı olması için vanilya ve ahududu aroması içermektedir.


Dropolev Şurup Yan etkileri Nelerdir?

Her türlü ilacın yan etkisi olduğu gibi dropolev şurubun da yan etkileri mevcuttur. Tabi bu yan etkiler alerliye ve duyarlılıpa göre değişim göstermektedir.

  • Nefes darlığı,
  • Dil, dudak, yüz bölgesinde ve boğaz yollarında şişkinlik,
  • Ciltte aşırı derece kızarıklık,
  • Kaşıntı ve deri dökülmesi,
  • Anlık kan basınca düşüş ve baş dönmesi.

Yukarıda saydıklarımdan bir tanesi olmuş hemen bir doktora başvurulmalıdır.

Dropolev reçetesiz alınabilen bir oral ilaçtır. Dropolev şurup prospektüs kısmını dilimin döndüğünce açıklamaya çalıştım, umarım yazmış olduğum bilgiler sizlere yeterli gelir. Son olarak yine ve yeniden belirtmek isterim ki, bu şurubun doz ve uygulama sıklığına lütfen dikkat ediniz.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Munderm Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu