Yaşam

Dukan Birası Nedir? Dukan Birası Nasıl Yapılır?

Dukan Birası Nedir? Dukan Birası Nasıl Yapılır?. Son zamanlarda detox etkisi olduğu söylenen Dukan Birası, hızlı kilo vermek isteyenler tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Diyet programı yapılırken bir yandan da takviye olarak Dukan Birası  tercih ediliyor. Vücuttaki ödemin atılması ve yağ yakımı için  etkili olduğu bilinmektedir. Tabi ki de her diyet ve detox kullanımı öncesi doktora danışmayı unutmayınız.

Dukan Birası Nedir? 

Dukan Birası, yağ yakıcı etkisi olduğu bilinmektedir. İçerisinde bulunan yeşil çay, doğal maden suyu ve limon bulunduğu için, metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Aynı zamanda sindirim sistemini dengeleyerek bağırsak hareketlerini düzenler. Dukan Birası içeriğinde alkol bulunmamaktadır. Detox suyunun adında geçen bira kelimesinin sebebi bu detox suyunun görünümünün biraya benzemesi sebebinden gelmektedir.

Doğal yağ yakıcı etkisi ile vücuttan ödem atmayı sağlayan Dukan Birası, diyet sürecin de daha fazla kilo vermek için içilen bir detoks suyudur. Fazla kilolarınızdan kurtulmak ve vücudunuzdan fazla yağ ve ödemi atmak istiyorsanız  ödem atmak için çok etkili olan ve yağ yakımı destekleyen Dukan Birasını içmeniz önerilmektedir.


Dukan Birası Nasıl Yapılır?

Dukan Birası malzemeleri; 750 ml su, 2 poşet yeşil çay (veya 2 tatlı kaşığı demleme yeşil çay), 1 şişe doğal maden suyu ve yarım limonun suyu. Öncelikle suyu kaynatıp yeşil çayı demleyin. Çay soğuduktan sonra doğal maden suyunu ve yarım limonun suyunu ekleyip bir gece buzdolabında bekletin. Gün içerisinde dilediğiniz zaman tamamını tüketin ve bu şekilde her gün yenisini hazırlayın.

Dukan Birası Tarifini Listeyecek olursak aşağıdaki şekildedir:

Malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı ya da 2 poşet yeşil çay
 • 750 ml kaynar su (3,5 su bardağından biraz fazla)
 • yarım limonun suyu
 • 1 şişe maden suyu

Yapılışı:

 1. Suyu kaynatın ve çayı demleyeceğiniz kaba aktarın. Çayı ilave edin ve 15 dakika kadar demleyin.
 2. Demlediğiniz çaya limon suyu ve maden suyunu ekleyin.
 3. İster ılık ister soğuk tüm güne yayarak tüketebilirsiniz.

Dukan Birası Hangi Aralıklarla Tüketilmelidir?

Dukan Birası düzenli olarak tüketilmesi gereken bir takviyedir, belirli aralıklarla kullanılması gerekmektedir. Dukan Birası’nı 15 gün düzenli tüketip 5 gün ara vermeniz gerekir. Tekrar kullanımında ise  15 gün devam ederek 15 gün ara vermeniz gerekir. 2×15 şeklinde bir program oluşturmanız gerekir. Bu sayede vücudun Dukan Birası’na karşı bağışıklık kazanması önlenir ve Dukan Birası’nın etkilerini kaybetmesini önleyerek daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


Dukan Birası Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Son zamanlarda ödem atma ve yağ yakma konusundaki etkileri sayesinde sık sık tercih edilen dukan birası, metabolizmanın aktif bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemini düzenler ve dengeler. Fakat tek başına etkili değildir. Kullanıldığı süreçte dengeli beslenmeye özen gösterilmelidir. Dukan Birası ile basen bölgesi eritilir mi diye baktığımızda gerek bölgesel gerekse tüm vücutta kilo verme etkisi sağladığını belirtebiliriz. Dukan birası yorumlarına bakıldığında bu detoks içeceğini kullananların oldukça memnun kaldığını görmekteyiz.

Vücudun su tüketimini artıran dukan birası, karaciğerin temizlenmesini sağlarken aynı zamanda ödem atmaya ve yağ yakmaya yardımcı olmaktadır. Fakat içerisinde kullanılan malzemelerin doğal olmaması ya da az önce belirttiğimiz üzere yeşil çayda küf olması sağlık açısından zararlı etkilerin görülmesine neden olabilir. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa yan etkisi olmamaktadır. Dukan Birasının kimler içemez diye baktığımızda tansiyon ve kalp hastaları, kronik hastalığı olan kişiler tüketmemelidir. Tüketim öncesinde kesinlikle doktora danışmak gereklidir.


Dukan Birası İle Ödem Nasıl Atılır?

Özellikle yaz aylarında sık sık tüketilmesinin sebebi soğuk içilmesidir. Ayrıca soğuk olarak tüketilen içecek, birçok faydası ile şaşırtıyor. Siz de mutfaklarınızda dukan birasına yer açarak sağlıklı yaşam için bir adım daha atabilirsiniz.Dukan birası ile ödem atmak mucizevi bir sonuç değil, zira içindeki maddelerin her biri ödem azaltıcı etkileri bilinen, günlük yaşamda tüketilen malzemeler. Dukan Diyeti popülerliğini kaybetse de içeceği hala yoğun rağbet görüyor. Bira adı da görünüm benzerliğinden geliyor. İçerisinde alkol bulundurmayan ancak açık sarı renk görünümü nedeniyle “bira” olarak anılan dukan birası; yeşil çay, maden suyu ve limon ile hazırlanıyor.


Dukan Birası Hazırlarken Kullanabileceğiniz Pratik Öneriler

 • Dukan birasının antioksidan etkisini artırmak için zeytin yaprağı çayı gibi detoks desteği veren diğer malzemelerden faydalanabilirsin. Karışıma birkaç zeytin yaprağı eklemen mümkün. Onu yeşil çayla beraber demleyip süzebilirsin.
 • Eğer evde limon yoksa portakal veya greyfurt dilimleri de kullanabilirsin. İstersen servis yeşil elma dilimleri, yeşil erik gibi aromatik meyveleri de içeceğe tat vermesi için seçebilirsin.
 • Eğer limon kabuklarının ve yeşil çayın verdiği hafif acı aromayı sevmiyorsan, karışımı hazırladıktan birkaç saat sonra süzerek öyle saklaman mümkün. Ayrıca limondaki acılığı veren kabukları olduğu için, dilim kullanmak yerine limon suyu sıkarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsin.
 • Karışımın kıvamının daha asidik olmasını arzu edersen servis ederken yeni açılmış bir maden suyundan da biraz ilave edebilirsin.
 • Eğer maden suyun yoksa karışıma şekersiz tonik eklemen de olası.
 • İçeceği buzdolabında kapağı kapalı muhafaza etmen önemli, böylece maden suyunun asidinin biraz olsun içinde kalmasını sağlayabilirsin. Eğer sürahinin bir kapağı yoksa streç film kullanman mümkün.
 • Güçlü etki için yeşil çayın muhakkak güvenilir bir yerden alınması tavsiye ediliyor. Aflatoksinsiz yeşil çay kullanımı öneriliyor. Poşet çaydansa demleme, toz yeşil çay kullanımı sağlık açısından daha olumlu karşılanıyor.
 • Dukan birasını hazırlarken temiz içme suyu kullanmalısın. Musluk suyundaki kireç, içeceğin tadını bozabiliyor.
 • Kullandığınız maden suyunun içinde silikat olmasına dikkat edersen, bedendeki alüminyumun da nötralize olmasına destek verebilirsin.
 • İçeceğe limon eklerken, yani soğukken, içine maydanoz ve çubuk tarçın da koyabilirsin.

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu