Blog

Dünyanın En İyi 10 Hukuk Fakültesi

Rekabet her yerde bu yüzden bugünün gençleri gidilecek en iyi okulu veya üniversiteyi seçmek için çaba sarf ediyor. Eğer yasalara giriyorsanız, dünyanın en iyi 10 hukuk fakültesine göz atmanız doğru olacaktır. Yapacağınız seçim geleceğinizde, nerede iş bulacağınız, nerede kalacağınız ve çok daha fazlası için size yardımcı olacaktır. İşte hukuk eğitimine devam etmek isteyip istemediğinizi kontrol edebileceğiniz en iyi okulların listesi.

1. Harvard Üniversitesi

Harvard, dünyanın en iyi hukuk okullarından biridir. Dünyanın dört bir yanında dikkat çekmesinin nedeni ton ve biri küçük bir kasaba veya şehir gibi düşünülebilen büyük boyutlu kampüsü. Harvard, büyüklüğünün yanı sıra, yalnızca sayısal olarak güçlü olanları davet etmesi ve öğrencilerin doğru bilgiyi öğrenmesini sağlamak için “güç merkezi” fakültesini sunması için şiddetle tavsiye edilir.


2. Cambridge Üniversitesi

Cambridge Üniversitesi Hukuk Fakültesi, dünyanın en prestijli hukuk öğretim okullarından biridir. Cambridge bu nedenle yüksek kalite öğretim ve araştırma standartları ile tanınır. Üniversite aynı zamanda yaklaşık 24 hukuk profesöründen oluşan bir güç merkezi fakültesine sahip olduğu için de bilinir.


3. Oxford Üniversitesi

Oxford’da hukuk okumak da iyi bir karardır. Oxford, sadece mükemmel oldukları şeyleri öğretmekten ziyade entelektüel çıkarlara odaklanır. Oxford’da hukuk eğitimi, kapsamlı araştırma, düşünce kullanımı ve sunumun yapılmasını gerektirir.


4. Yale Üniversitesi

Yale, hukuk konusunda en üst düzey okullardan biridir. Bu okul Bill ve Hillary Clinton gibi birçok ünlü kişilik üretti. Bu okul ürettikleri türden değil, çalışma ve kabul edilme biçimleriyle ünlüdür.


5. Melbourne Üniversitesi

Melbourne Üniversitesi Hukuk Fakültesi de buradaki en iyilerden biridir. Bu, Avustralya’da etkileyici armatürler üretebilen ve bazıları Victoria Chernov, Kenneth Hayne ve çok daha fazlası olan en eski hukuk öğretim üniversitesidir.


6. New York Üniversitesi

Bu hukuk fakültesi, kamu sektörüne verdiği önemle bilinir. Bu okuldaki kabul sürecinin ultra seçici olduğu söylenir ve sadece en iyi öğrenciler kabul edilir. Eğer bu topluluğa dahil olmak istiyorsanız, akademik olarak mükemmel olmalısınız.


7. Londra Ekonomi Üniversitesi

Bu üniversite, hukuk çalışmasını çok ayrılmaz bir şey olarak görüyor. Aslında, hukuk departmanları tüm öğrencilerine mükemmel eğitim sağlamak ve üretmek için oldukça büyüktür. LSE hukuk fakültesi dünya çapında profesörlerden oluşur ve bu okulun hukuk açısından üstünlüğü vardır.


8. Columbia Üniversitesi

Ivy League üyesi olduğu düşünülen bu hukuk fakültesi 1858 yılında kuruldu ve şimdiye kadar yüksek bir artış yaşadı ve aslında ABD’nin Baş Yargıçları olan mezunlar üretmek için Harvard Üniversitesi ile yarışıyor.


9. Stanford Üniversitesi

Bazıları için, Stanford Üniversitesi bir cennettir ve böyle bir cennette hukuk okumak daha da iyidir. Ne yazık ki, bu prestijli okulda kabul edilmek zor olabilir, ancak bir kez girdiğinizde çabaya değer.


10. Sidney Üniversitesi

Bu Avustralya okulu ülkelerinde 2., dünyada 10. sırada. Bu hukuk fakültesi tonlarca profesyonel diploma sunmaktadır. Bu okulun hukuk öğrencilerini kesinlikle şekillendirecek ve geliştirecek etkileyici programları nedeniyle en iyilerinden biri olarak kabul edilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu