Burs Başvuruları

Ege Üniversitesi Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar 2020

Ege Üniversitesi Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar 2020. Bazı kurumlar şehir ve üniversite belirleyerek burs veriyor biz de Ege Üniversitesi öğrencilerine burs veren kurumlar ve vakıfları sizler için listeledik.

Ege Üniversitesi Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar 2020

 Ege Üniversiteli Öğrencilere Burs Veren Kurumlar ve Vakıflar 

1- Elginkan Vakfı 

Elginkan Vakfı Bursu’ndan yararlanmak için vakıf tarafından belirlenen şartları taşıyan Ege Üniversiteli öğrencilerinin üniversiteden temin edecekleri burs başvuru formunu doldurup ve gerekli diğer belgeleri de ekleyerek Üniversitenin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na veya Üniversitenin bu konuda görevlendireceği birime teslim etmeleri gerekir.

Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
 • Maddî İmkânları Yetersiz Olmak
 • Başarılı Olmak
 • Vakıf burslarına başvuru tarihinde adayların; lisans eğitimi düzeyinde 23; tezli yüksek lisans düzeyinde 26; doktora düzeyinde 30 yaşından büyük olmamaları şarttır.​
 • Lisansüstü burslarına başvurularda, adaylardan tez danışmanları ya da diğer öğretim üyelerinden talep ederek alacakları, Vakfa hitaben yazılmış bir tavsiye mektubu istenir.

Online Başvuru İçin Tıklayınız

2- Sabancı Vakfı

Sabancı Vakfı Bursu, Ege Üniversitesine Sayısal Puanı ile yerleşen belli şartlara sahip öğrencilere verilmektedir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi ve online başvuru için Tıklayınız.

3- İbrahim Bodur Vakfı

İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı , burs başvuru formunun internet sitesi üzerinden doldurulmasıyla gerçekleşir. Başvurular Eylül ayı içerisinde alınır.

Başvuru Şartları

 • T.C. Vatandaşı olmak.
 • Lisans öğrenimi gören ara sınıflar için; Başarısız dersi olmamak veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 60) olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak. (Not ortalaması uygun olduğu halde 3’ten fazla başarısız dersi olanlar başvuru yapamaz.)
 • KSV tarafından belilenen okullarda eğitim görmek.
 • İhtiyaç sahibi olmak.

Burs Başvurusu Yapacak Bölümler:

 • Tasarım (Endüstriyel Tasarım, Grafik Tasarım, Moda Tasarımı)
 • Mimarlık
 • İç Mimarlık
 • Mühendislik Fakülteleri (Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği)
 • İşletme
 • Uluslararası İlişkiler
 • Seramik ve Seramik Mühendisliği
 • Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri
 • İletişim
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
 • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
 • Ulaştırma ve Lojistik
 • Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık

Burs başvurusu hakkında detaylı bilgi ve online başvuru için Tıklayınız.

4- Mehmet Zorlu Vakfı

Mehmet Zorlu Vakfı Bursu, belirli bölümlerde okuyan Ege Üniversitesi öğrencilerine verilmektedir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

5- Anadolu Vakfı

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, akademik olarak başarılı ve yetenekli, aynı zamanda maddi imkanı yetersiz olan Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

6- Aydın Doğan Vakfı

Aydın Doğan Vakfı, Atatürk İlkeleri’ne bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan,üniversite öğrencilerine burs vermektir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

7- Rönesans Eğitim Vakfı

REV Eğitim bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilen karşılıksız burs’tur. Sağlanan burslar için bir geri ödeme ya da hizmet yükümlülüğü bulunmamaktadır. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız. 

8- Toplum Gönülleri Vakfı

Toplum Gönülleri Vakfı, TOG Yeni Sınıf burs başvuları ile üniversiteyi yeni kazanan ya da hazırlıktan 1. sınıfa geçen öğrencilere karşılıksız burs verecektir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız. 

9- Türk Eğitim Vakfı

Türk Eğitim Vakfı, Yurt içinde Atatürk İlkelerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan, üniversite öğrencilerine TEV Eğitim Bursu vermektedir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

10- Ege Tıbbiyeliler Yardım Derneği

Ege Tıbbiyeliler Yardım Derneği Öğrenim Destek Bursu; Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, milli duygulara sahip, sağlam karakterli ve güvenilir, ancak maddi desteğe ihtiyacı olan EÜTF öğrencilerine, öğrenimlerine katkıda bulunmak amacıyla verilen karşılıksız burstur. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

11- Aktaş Eğitim Vakfı

Aktaş Eğitim Vakfı, her sene mal varlığı ve gelir durumuna göre maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödemesiz burs vermektedir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız. 

12- SÜTAŞ

Sütaş Eğitime Destek Bursları, üniversitelerde lisans düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkânları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs verilmektedir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

13- İş Dünyası Vakfı

İş Dünyası Vakfı bursu öncelikle Yurt içinde Lisans, Lisans Üstü ve İlmi çalışmalar yapan Doktora öğrencilerine geri ödemesiz burs verecektir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız. 

14- İnci Vakfı

İnci Vakfı Bursu, başta İzmir, Manisa ve Aydın olmak üzere belirli üniversitelerde okuyan ve üstün başarı gösteren öğrencilere verilmektedir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız. 

15- Ali İsmail Korkmaz Vakfı

Ali İsmail Korkmaz Vakfı, 2020-2021 döneminde İstanbul, İzmir, Mersin, Hatay ve Eskişehir’de okuyan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verecektir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

16- Atlas Sağlık Eğitim Vakfı

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı,  İzmir ve Manisa illerindeki üniversiteleri kazananlardan karşılıksız burs başvurusu alacaktır. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

17- İzmir Ticaret Odası

İzmir Ticaret Odası, İzmir’de ikamet eden ya da İzmir’de öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerden karşılıksız burs başvurusu almaktadır. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız. 

18- İzmir Ticaret Borsası

İzmir Ticaret Borsası, maddi desteğe ihtiyacı bulunan öğrencilere karşılıksız burs verecektir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

19- Ege Çağdaş Eğitim Vakfı

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı, İzmir’de yerleşik devlet üniversiteleri çeşitli bölümlerinde okuyan öğrencilerden karşılıksız burs başvurusu almaktadır. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.

20- Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, 2020-2021 Öğretim yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’deki Üniversitelerde öğrenim gören, gördükleri öğrenim düzeyinde başarılı olan, ihtiyaçlı, T.C. Vatandaşı Üniversite Öğrencilerine karşılıksız burs verecektir. Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu