Yaşam

Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin En İyi 10 Yolu 2024

Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin En İyi 10 Yolu 2024. Birçok insan egzersiz yapmaktan yorulur. Yılın hangi zamanında olabileceği önemli değil, egzersiz yapmak zor olabilir. Diğerlerinin sağlık sorunları vardır ve ne kadar egzersiz yapacaklarını sınırlamak zorundadırlar. Egzersiz yapmak zorunda kalmadan kilo vermenin başka birçok yolu vardır. Aşağıdaki ipuçlarından birini yaptığınızda ne kadar hızlı kilo verebileceğinize şaşırabilirsiniz.

Egzersiz Yapmadan Kilo Vermenin En İyi 10 Yolu 2024

Egzersiz yapmadan kilo vermek, genellikle kalori alımını azaltarak ve beslenme düzeninizi değiştirerek mümkün olabilir. Düşük kalorili ve besleyici gıdalar tüketmek, porsiyonları kontrol etmek ve abur cubur tüketimini azaltmak kilo vermenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, egzersiz yapmak vücut sağlığınızı ve genel zindeliğinizi artırabilir, kas kütlesini korumanıza yardımcı olabilir ve kilo verme sürecinizi hızlandırabilir.

10. Zerdeçal Alımınızı Artırın

Zerdeçal, yiyeceklerde gerçekten iyi tadı olan bir baharattır. Kurkumin zerdeçalın ana bileşenlerinden biridir. Bu güçlü insanlara hızlı kilo verme yeteneğine yardımcı olur. Kilo kaybı için tezgahta bitkisel takviyeler üzerinde zerdeçal vardır, ancak yemeğinize eklemek daha fazla yağ yakmaya yardımcı olabilir. Bir köri tabağında kullanabilir veya kilo kaybı için bu bileşeni içerebilecek çevrimiçi tariflere bakabilirsiniz. Yemeğinizde olma konusunda çılgın olmadığınızı fark ederseniz, zerdeçal bitkisel takviyesini almak sizin için en iyi şey olabilir.


9. Turşu Yiyin

düzenli olarak yemek herkes için en iyi çözüm olmayabilir, bu nedenle turşu alımınızı arttırmadan önce bunu dengelemek veya önce doktorunuza danışmak isteyebilirsiniz. Turşu sindirim veya mide problemlerine müdahale edebilir. Bununla birlikte, turşu da kilo kaybına yardımcı olabilir. Neden yardımcı olmasının ana nedenlerinden biri, turşu sirkesidir. Hatırlanması gereken diğer bir şey de turşu tuzunun yüksek olabileceğidir, bu nedenle tuz alımınızı izliyorsanız bu adımı atlamak isteyebilirsiniz.


8. Yemekten Önce Nane Koklayın

Harika bir koku ve mutfağınızda olması gereken güçlü bir baharattır. Nane elde etmenin birçok faydası vardır. Yemekten önce nane kokusu açlığı azaltmaya yardımcı olabilir. Eğer saniyeler geçirmeyi ya da yardım için geri dönmeyi seviyorsanız, nane şekerinin daha fazla yiyecek için geri gitme ihtiyacını durdurmada yardımcı olabileceğini göreceksiniz. Nane çayı içmek de kilo kaybına yardımcı olabilir.


7. İştahınızı Azaltmak İçin Kırmızı Tabak Seçin

Renkli bir yemek seçmek kilo vermeye yardımcı olabilir, ancak kırmızı yemeklerden birini seçmek iştahınızı azaltmaya yardımcı olur. Beyaz, mavi veya yeşil gibi renkler kullanmak, aç kalmanızı teşvik edebilir, çünkü umudu teşvik eder ve midenizi yemeye teşvik eder. Kırmızı yemekler yardımcı olur, çünkü temkinli olmanın rengi ve yemeyi bırakmanı hatırlatmaya yardımcı olabilir.


6. Restoranlarda Ekmeği Atlayın

Yemek için dışarı çıkıyorsanız , restoranların yaptığı şeylerden biri de ekmek dağıtmaktır. Ekmeği yemek çok cazip. Seni tanımıyorum ama Olive Garden’daki ekmeği seviyorum. Bununla birlikte, ekmeği yemek çok sağlıksız olabilir. Restoranlarda ekmeği atlamaya başlayın. Salata gelmesini bekleyin ve önce ekmeği yemek yerine bunu yiyin. Bu son derece garip olmayabilir ama ekmeği yememekten ne kadar iyi hissedeceğinize şaşıracaksınız. Her zaman ekmek ve salata var ve yemek geliyor zaman yarısı dolu hissediyorum eğilimindedir.


5. Öğünler Arasında Zeytinyağı Tüketin

Araştırmalar, öğünleriniz arasında günde iki kez en az 1 ila 2 yemek kaşığı zeytinyağı içerseniz, kilo vermenize yardımcı olacağını göstermektedir. Zeytinyağı iştahı azaltabilir ve ağırlığı çok hızlı azaltabilir. Kilo verme diyetleri ile ilgili bir problem, vücudunuzun koyduğunuz yiyecekleri kullanmaması ve açlıktan ölmeye başladığıdır. Bu nedenle daha fazla kilo alabilirsiniz. Zeytinyağı içmek bu şansı azaltmaya yardımcı olabilir.


4. Yiyecekleri Çiğneyin ve Tükürün

Eğer kendinizseniz ve gün boyunca yemek yemek istiyorsanız, durmanın bir yolu aslında yemeğinizi çiğnemek ve tükürmektir. Bu ilk başta yapmak garip gelebilir, ancak yiyecekleri seviyorsanız, kilo vermenize gerçekten yardımcı olabilir. Ayrıca tat alma tomurcuklarınıza yemek yemenin memnuniyetini verir. Gün boyunca atıştırmalıklar içmek gerçekten kilo almanızı sağlayabilir.


3. Aynanın Önünde Yemek Yiyin

İşte hızlı kilo vermenin garip bir yolu. Aynanın önünde yiyin. Mümkün olduğunca rahat kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Yemek yerken kendine dikkat et. Kendinizi izlediğinizde ne kadar yiyecek yediğinizin bilincinde olursunuz. Yemek yerken kendiniz hakkında olumsuz düşünmeyin. Olumlu düşünmeye çalışın ama ne kadar yiyecek yediğinizin bilincinde olun.


2. Rahat Kıyafetleriniz ile Yemek Yemekten Kaçının

Ne giydiğinizde kendinizi rahat hissettiğinizde daha fazla yemek çok kolay olabilir. Sarkık olabilecek ya da sadece rahat pijama giymiş salon pantolonları giyerek kendinizi çok daha fazla atıştırmak isteyebilirsiniz. Giyinmeyi ve bol olmayan kıyafetler giymeyi dene. Ne yediğinizin bilincinde olursunuz ve yemeyi bitirdiğinizde kıyafetlerinizi değiştirmek istersiniz. Kaybolabilecek kıyafetler giymek size daha ince hissetme yanılsamasını verecektir ve iş kıyafeti giydiğiniz zamana kıyasla bunu düşünmeyebilirsiniz.


1. Çok Fazla Kullanmadığınız El İle Yiyin

Eğer sağ elini kullanırsanız , sol elinizle yeme alışkanlığı kazanın ya da tam tersini yapın. Eğer sık ​​kullanmadığınız el ile yemek yerken filmlerde bulunuyorsanız, dikkatsizce yemekten kaçınmanıza yardımcı olur. O dolu patlamış mısır çantasını bile yiyemezsin. Bu, hızlı kilo vermenin en kolay yollarından biridir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu