KYK

Ek Yerleştirme İle Yerleşen Adayların KYK Yurt ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ek Yerleştirme İle Yerleşen Adayların KYK Yurt ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?. Ek yerleştirme tercihleri ile üniversiteye yerleşen öğrenciler en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de KYK yurt ve KYK burs başvurusu yapıp yapamayacakları. 1. ve 2. ek yerleştirme ile üniversiteye yerleşen öğrencilerin KYK yurt ve KYK burs başvurusu yapabilmesi için herhangi bir şart aranmamaktadır.

Ek Yerleştirme İle Yerleşen Adayların KYK Yurt ve Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ek tercihlerle üniversiteye yerleşen öğrenciler Kredi ve Yurtlar Müdürlüğünün yurt ve burs imkanlarından faydalanabilmektedir. İlk olarak KYK burs başvuruları her yıl Ekim ayında başlamaktadır. Ekim ayına kadar 1. ve 2. ek yerleştirme sonuçları açıklanmaktadır. Bu neden le ek yerleştirme ile üniversiteye yerleşen öğrenciler ilk yerleştirme ile üniversiteye yerleşen öğrenciler ile birlikte KYK burs / kredi başvurularını yaparlar.

Ek tercihlerle üniversiteye yerleşen öğrencilere KYK tarafından belirli bir kontenjan ayırılır. Ekim ayı içerisinde ek tercihlerle yerleşen adaylar için ek yerleştir yurt başvurusu açılır. Ek tercih KYK yurt başvuru tarihleri KYK resmi web sitesi üzerinden duyurulur.

Ek yerleştirme ile üniversiteye yerleşen adayların normal yerleştirme ile üniversiteye yerleşen adaylar arasında hiçbir fark yoktur Kredi ve Yurtlar Müdürlüğünün tüm imkanlarından faydalanabilirler.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu