Kimdir

Ekonomist Bayram Başaran Kimdir, Nerelidir? Bayram Başaran Hayatı ve Biyografisi

Ekonomist Bayram Başaran Kimdir, Nerelidir?. Ekonomiye dair analizler ve yorumlarını YouTube kanalı üzerinden paylaşım yaparak açıklayan Ekonomist-Gazeteci Bayram Başaran son günlerin merak edilen isimlerinden oldu. Döviz kuruna dair yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Ekonomist Bayram Başaran 1964 Ordu doğumludur. Yüksek lisans eğitimini Banka ve Para bölünde İstanbul Üniversitesinde tamamlayan Ekonomist Bayram Başaran Kaç Yaşında? Bayram Başaran Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Ekonomist Bayram Başaran Kimdir, Nerelidir?

Ekonomiye dair açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çeken Bayram Başaran 1964 yılında Ordu‘da dünyaya geldi. 58 yaşında olan Başaran Ataköy lisesi mezunudur. Lisans eğitimi İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini  İstanbul Üniversite İktisat Fakültesi Para-Banka Bölümü’nde tamamlayan Başaran İş yaşamına 1982 yılında Dünya Gazetesi’nde başladı.

Bayram Başaran Hayatı ve Biyografisi

Yüksek lisans eğitiminden sonra İş yaşamına 1982 yılında Dünya Gazetesi’nde başlayan Başaran 1989-1990 yıllarında Tercüman Gazetesi’nde ekonomi yazarlığı ve yöneticilik yaptı. 1990-1992 yıllarında Sabah Gazetesi ve yayınlarında ekonomi yazarlığı yaptıktan sonra 1992-1994 yıllarında Emlak Bankası’nda görev aldı.

1994-1995 yıllarında Uran Holding’te koordinatörlük yaptıktan sonra 1996-2001 yılları arasında, NTV ve CNBC kanallarında yönetici, programcı ve yorumculuk yaptı.

2003-2005 yıllarında Uran Holding’te yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2005-2011 yılları arasında İsthanbul Evleri projesini hayata geçiren Han Yapı Gayrimenkul Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Başaran, 2011 yılında Yalçıntepe Group’un CEO’su olarak görev aldı.

Bayram Başaran, Ocak 2012’de Yeni Doğuş Group’un CEO’su oldu.  Bayram Başaran, Yeni Doğuş Grubu’ndaki CEO – Genel Müdür görevine Ocak 2012’de başladı.

Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi ve Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyes olan Bayram Başaran, Yeni Doğuş Group’ta 1stanbul Projesi, Unikonut Projesi Fabrika ve Lojistik İnşaatları, Temapark Projesi gibi projelerini yönetiyor.


Bayram Başaran: YouTube 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu