Gündem

Elektriğe Bir Zam Daha Geliyor! Açıklama Geldi Son Zamla Beraber Yüzde 137 Olacak

Geçtiğimiz elektriğe gelen zamdan sonra bir zam daha yapılacağını açıklayan (ELDER) Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği, 1 Temmuzdan itibaren geçerli olacak zammın ne kadar olacağını belirlenme aşamasında olduğunu açıkladı. İşte tüm merak edilenler…

 Elektriğe Bir Zam Daha Geliyor!

Son gülerde elektirğe yine zam geleceği konuşuluyordu ve bu iddiaların gerçekleşecek gibi görünmekte. Geçtiğimiz günlerde toplanan Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından 14’üncüsü düzenlenen ve elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılım gösterdiği Sektör Değerlendirme Toplantısı’nda elektrik ücretleriyle ilgili yeni talepler konu alındı. Toplantının ardından yapılan taleplerle ilgili görüş birliğine varıldı. Buna göre ilerleyen günlerde geçerli olmak üzere elektrik satış bedellerine yeni bir zam daha geleceği belirtildi.

Son dönemlerde ülkemizde sürekli zam üstüne zam yapılıyor. Bu zamlardan biri de şimdi elektrik tarafında olacak. Bir dönem oldukça artan elektrik fiyatlarına fazlasıyla tepki gelmişti. Şimdi ise Temmuz ayına yönelik ciddi bir zam beklentisi daha mevcut. Geçen ay elektriğe yüzde 15 ila 25 oranında yine bir zam yapılmıştı. Lakin dağıtım şirketleri yetkilileri kur farkının artması ve artan enerji kaynağı maliyetlerinin altını çizerek yeni bir zam daha yapılmasını talep etti. Yetkililerin talepleri doğrultusunda yüzde 30’ luk zam yapılması için görüş birliğine varıldı.

👉 Elektriğe 1 Temmuz’da Yüzde 86 Zam Geliyor!


Elektrik Zammı 1 Temmuz’da

Bunlara Ek olarak da söz konusu bilgilere göre 1 Temmuz itibarıyla yüzde 30’luk zam kararının alınması ve kısa bir süre içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor. Yeni zamlar yürürlüğe girdiği takdirde 2022’nin ilk yıllarından itibaren toplam olarak birinci kademe kullanıma yüzde 58, ikinci kademe kullanıma yüzde 137’lik bir zam yapılmış olacak.

Yeni zammın gelmesi halinde birinci kademede 230 kWh’lık fatura alt sınırı 332 TL’den 430 TL’ye; ikinci kademede ise alt sınır 475 TL’den 760 TL’ye çıkacak.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu