Gündem

Elon Musk: Evim Yok, Arkadaşlarımın Boş Odalarında Kalıyorum!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su dünyanın en zengin insanı Elon Musk, bir evi olmadığını ve arkadaşlarının boş odalarında kaldığını söyledi.

Evim Yok, Arkadaşlarımın Boş Odalarında Kalıyorum!

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın açıklamalarına göre, dünyanın en zengin iş insanının evi yok, kalacak yer olarak arkadaşlarının boş odalarını kullanıyor.

Yine Musk’ın açıklamalarına göre, yatı da yok ve tatil de yapmıyor ancak zamandan tasarruf etmek için bir uçağı var. Elon Musk bu açıklamaları, TED konferans başkanı Chris Anderson ile yayınlanan bir video röportajında yaptı.

Musk’ın yorumları, dünyanın en zengin insanı olmasına rağmen kalıcı bir evi olmadığının ilk teyidi oldu. Milyarderin arkadaşları, onun tutumlu alışkanlıkları hakkında yıllar boyunca yorum yaptı.


Ev Sahibi Olmayacağını Söylemişti!

Mayıs 2020’de tüm mal varlığını satma niyetini ve “ev sahibi olmayacağını” tweetledi.

Insider, Ağustos 2021’de, Musk’ın SpaceX’ten kiraladığı 50.000 dolarlık prefabrik küçük bir evde yaşadığının düşünüldüğünü bildirdi. Dönem dönem Musk’ın sevgilisi olan Grimes da Vanity Fair ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, “bazen yoksulluk sınırının altında” yaşadığını söyledi ve delik olmasına rağmen yatak almayı reddettiğini ifade etti.

Google’ın kurucu ortağı ve dönemin CEO’su Larry Page, 2015’te Musk Silikon Vadisi’ni ziyaret ettiğinde bazen Page’e e-posta gönderip “Bu gece nerede kalacağımı bilmiyorum. Gelebilir miyim?” dediğini söyledi.

Musk’ın kişisel servetinin çoğu Tesla’daki hissesine bağlı.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu