Kimdir

Emin Pazarcı Kimdir, Nereli? Emin Pazarcı Hayatı ve Biyografisi

Emin Pazarcı Kimdir, Nereli?. Son günlerde ne çok merak edilen isimlerden olan Emin Pazarcı Kaç Yaşında? araştırılmaya başlandı. Yazdığı kitaplar ve köşe yazıları ile dikkatleri üzerine çeken Emin Pazarcı Hangi Partiden? Bir dönem farklı programlar sunan Emin Pazarcı Ne Ameliyatı Oldu? Gelin birlikte Emin Pazarcı Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Emin Pazarcı Kimdir?

Son günlerin en çok merak edilen isimlerinden olan Emin Pazarcı, İstanbul’da doğdu. Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitim gördüğü sırada medyaya adım attı. Avni Özgürel ile beraber Yeni Sözcü Dergisi’ni çıkarttı dergi 1980 darbe döneminde kapatıldı. Ardından Akajans, Tercüman gibi kurumlarda muhabir olarak görev aldı. Uzun süre diplomasi, parlamento, ekonomi ve savaş muhabirliği gibi görevlerde yer aldı.

Tercüman Gazetesinde Haber müdürlüğü ve yazarlığı yaptı. 1995’de Akşam Gazetesinde yazar ve Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı. Flash Tv’de Nargile Kahvesi ve Güne Başlarken, TRT’de 9. Senfoni, Kanal A’da Gündem ve İnce Çizgi gibi kurumlarda programlar hazırladıGazi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Emin Pazarcı yazmış olduğu Kurt Bakışı ve Gizli Alemler isimli kitapları çeşitli ödüller aldı. 2016 yılında Beyza Arbaş ile nikah masasına oturdu.

👉 Mehmet Sağlam Kimdir, Nereli?


Emin Pazarcı Hayatı ve Biyografisi

Gazeteci, yazar Emin Pazarcı Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünde eğitim gördüğü dönemde medya dünyasına adım atmıştır. Avni Özgürel ile beraber Yeni Sözcü Dergisi’ni çıkartmış, dergi 1980 darbe döneminde sıkı yönetim komutanlığı tarafından kapatılmıştır.

Daha sonra Akajans, Tercüman gibi kurumlarda muhabir olarak görev almış, uzun seneler, diplomasi, parlamento, ekonomi ve savaş muhabirliği gibi görevlerde bulunmuş, Tercüman Gazetesinde Haber müdürlüğü ve yazarlığını üstlenmiştir.  1995’de Akşam Gazetesinde yazar ve Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başlamış, ayrıca geçmişten günümüze, Flash Tv’de Nargile Kahvesi ve Güne Başlarken, TRT’de 9. Senfoni, Kanal A’da Gündem ve İnce Çizgi gibi kurumlarda programlar hazırlamış ve sunmuştur.

Mezun olduğu üniversitede 2 dönem öğretim görevlisi olarak bulunmuş, dersler vermiş olan Emin Pazarcı yazmış olduğu Kurt Bakışı ve Gizli Alemler isimli kitapları ile 100’den fazla ödülün sahibi olmuştur. 2016 senesinde Beyza Arbaş ile dünya evine girmiştir.

Emin Pazarcı, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak gazetecilik mesleğini sürdürmektedir.

Emin Pazarcı Kitapları

Kurt Bakışı (2008)
Gizli Alemler (Muzaffer Karakaş ile, 2009)


İnstagram 👉 Emin Pazarcı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu