Yaşam

En İyi Beyazlatan Diş Macunları | 2022 Öneriler ve Yorumlar

En iyi diş beyazlatan diş macunu arıyorsanız doğru adrestesiniz. Doktorların önerdiği en iyi diş macunlarını kullanmak isteyenler için derledik. 

Daha Beyaz ve Sağlıklı Dişler İçin Kullanabileceğiniz En İyi Diş Macunları

Gülümsediğinizde güzelliğinizi tamamlayan en önemli faktörlerden biride tartışmasız beyaz ve parlayan dişlere sahip olmaktır. Günümüzde birçoğumuz sigara ve kahve kullanımından dolayı diş lekelerine maruz kalıyoruz. Bu lekelerden kurtulmada en etkili tercihimiz diş beyazlatıcı diş macunu kullanmak oluyor. Hal böyle olunca en çok tercih edilen macunlar çoğunlukla dişi en fazla beyazlatanlar oluyor. Bu yüzden içeriğimizde bu diş macunlarına ağırlık verdik. Ayrıca Sensodyne, Marvis, Opalescence, Eyüp Sabri Tuncer, İpana ve Oral-B gibi en iyi diş macunu markalarının ürünleri de çok fazla tercih ediliyor. Günümüz de artık kullanıcılar ürün alırken ilk olarak kullanıcı yorumlarına bakıyor. Bu nedenle içeriğimizde en iyi diş beyazlatıcı macunları kullanıcı yorumlarına da yer verdik. En iyi diş beyazlatan diş macunu hangisi? diye soruyorsanız.

İşte en iyi beyazlatan diş macunları…

1. Sensodyne Ekstra Beyazlatıcı

Sensodyne Ekstra Beyazlatıcı diş macununu günde iki kez kullanarak beyaz ve parlayan dişlere sahip olabilirsiniz. Sensodyne Beyazlatıcı, lekeleri çıkararak dişleri beyazlatırken hassas dişlerin neden olduğu diş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur. Sensodyne diş macunu dünyanın her yerinde diş hekimleri tarafından hassas dişler için önerilmektedir. Sensodyne hassas dişleri rahatlatmaya ve uzun süre hassasiyetten korumaya yardımcı olur. Promine diş minenizin güçlenmesine ve yeniden sertleşmesine yardımcı olur. Hassas diş ya da asit aşınması riski taşıyorsanız, Sensodyne veya Promine gibi bir diş macununa geçmeniz günlük hayatınızda ve genel ağız bakımınızda fark oluşturabilir.

 

Kullanıcı Yorumları

 • Kesinlikle diş etlerime ve hassas dişlerime en iyi gelen diş macunu. yokluktan ve parasızlıktan kendisini başka bir macunla aldattım ama şuan diş etlerime milyon tane iğne saplanıyor gibi. israfı sevmediğimden aldığım diş macununu kullandım. neredeyse bitmek üzere ama ben de bittim diyebilirim. daha fazla kullanamayacağım koşarak sensodyne alacağım.
 •  Normalde colgate’in profesyonel beyazlık macununu kullanıyorum ama birkaç önce gratis indiriminde onu bulamayınca sensodyne almıştım. colgate kullanınca geceleri ağzım çok kuruyordu bu macundan sonra öyle bir sıkıntı yaşamadım. fırçalarken de değişik bir his oluyor iyi mi kötü mü bilemedim. gıcır gıcır ediyor sanki fırça sabunla fırçalar gibi, belki fazla köpürmediğindendir. bitince de belki yine bundan alırım güzel gibi geldi.

Trendyol Fiyatını GÖR


2- Colgate Kömürlü Diş Macunu

Colgate kömürlü diş macunu aktif kömür içeriği sayesinde günde 2 kez kullanım ile dişteki yüzey lekelerini % 100’e kadar yok ettiği kanıtlanmıştır. Colgate Kömürlü Diş Macunu aynı zamanda nefesinizi ferahlatıyor. Ayrıca bu macunun ilk kullanımdan itibaren daha parlak ve beyaz dişlere sahip olmanıza yardımcı olduğunu belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

 • Colgate Optic White Aktif Kömür ürününü beyaz arası siyah çizgili bir görüntüde bekliyordum. Kapağı açıp sipsiyah görünce şaşırdım. İlginç geldi. Daha önce birçok diş macunu markasını denedim ve Colgate ürünleri de denedim ama bu aktif kömür şimdilik favorim. Dişlerim aşırı hassas ve aynı zamanda problemli. Fırçalarken ve fırçaladıktan sonra o sızlama hassasiyetini hissetmedim. Çok hafifti. Diş minesi için güvenli olması tam benlik. Birde yüzey lekelerini yok ettiğini okudum üstünde. Bunun için biraz daha uzun zaman kullanmalıyım. Memnun kaldım. Şimdilik favorim bu.
 • Daha önce kömür içerikli herhangi bir diş macunu kullanmamıştım. Diş macunu seçiminde Benim için öncelik olarak beyazlatma özelliği Ürünü satın almamdaki en etkili faktördür. Gönderilen kömür içerikli diş macununu kullanmadan önce siyaha yakın olan renginden dolayı biraz tereddüt etmiştim. Fakat on günlük kullanım sürecinde dişlerimin eski renk tonuna göre daha beyaz olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak ürüne renginden dolayı ön yargılı yaklaşmıştım fakat ürünü beğendiğimi söyleyebilirim.

Trendyol Fiyatını GÖR


3- Farmasi Eurofresh Aloe Veralı Misvaklı Beyazlatıcı Diş Macunu

İçeriğindeki misvak ile hassas bir bakım sağlamaya, çay ve kahve lekelerinin giderilmesine, doğal parlaklık ve beyazlık vermeye, ferah bir nefes sağlamaya yardımcı olur. Paraben, Florür, Triklosan, Gluten ve Aşındırıcı içermez. Paraben, Florür, Triklosan gibi zararlı maddeleri içermeyen bu doğal diş macunu aynı zamanda ferah bir nefese sahip olmanıza yardımcı olur. Ek olarak bu ürünün düzenli kullanımda dişlerinizin doğal parlaklığını ve beyazlığını geri getireceğini belirtelim.

Kullanıcı Yorumları

 • Bu ürünü çalıştığım yerde kullanmak amacıyla aldım. Evde kullandığım diş macunu daha farklı. Oldukça memnunum çünkü taşıma çantası olarak kullandığım çantaya sığıyor. Doğal bir ürün. İçinde aloe veranın olması beni rahatlatıyor. Evde bitki olarak yetiştirdiğim a.verayı da dişlerimde kullanıyordum zaten. Ayrıca çay ağacı yağı, misvak, karbonat gibi bileşenleri bir arada bulmak da kolay değil. Severek kullanıyorum.
 • Farmasi’nin diş macunlarını yorumlarda herkesin çok beğenmesi ve organik olması, zararlı kimyasalların olmaması nedeniyle aldım. İlk defa deneyeceğiz. Her Farmasi diş macunu çeşidinden aldım. Bu güne kadar marketlerdeki zararlı kimyasal dolu diş macunlarını kullandığımız, en çokda çocuklarıma kullandırdığım için çok pişmanım. Keşke organik ürünleri çok daha önceleri evime soksaymışım.
 • Diş etlerime iyi geldi. Diş etlerim ağrıdığında, yara olduğunda bununla fırçalıyorum ve çok rahatlatıyor. Dişlerimi fırçaladığımda ferahlık hissi yaratmıyor ama yine de iyi bence. İçinde sodyum florür, sodyum klorür olmaması benim için bunu tercih etmemde önemli bir kriterdi. Ama şunu söylemeliyim ki ağız kokusundan muzdaripseniz dişlerinizi fırçaladıktan sonra pek hoş bir koku bırakmıyor. Tek eksi yönü bu bence. Dişleri temizleyiciliği falan güzel.

Trendyol Fiyatını GÖR


4- Eyüp Sabri Tuncer Doğal Bambu Karbonlu Diş Macunu

Doğal Bambu Aktif Karbonu, asidik plak oluşumunu azaltır ve ağız kokusu ile mücadele ederek nefesi tazeler. Aktif Karbonun etkisi, ülkemizdeki doğal kaynaklardan olan perlitin diş macunu için özel bir teknoloji ile yuvarlatılmış mikropartikül boyuttaki formu kullanılarak desteklenmiştir. Yapılan çalışmalarda mikropartikül yapıdaki doğal perlitin, diş ve diş minesi üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanılmıştır. Doğal Perlit ve Doğal Bambu Aktif Karbonunun mükemmel birlikteliği ile formülize edilmiş yapı dişteki yüzeysel lekeleri gidererek diş minesini koruyup, pürüzsüz beyaz görünümü destekler. İçeriğindeki Doğal okaliptüs ile ağız içi hijyenini, doğal nane yağı ve menthol ile gün boyu ferah kalmanızı sağlar.

Kullanıcı Yorumları

 • Şuana kadar üretilmiş en iyi diş macunu desem abartmış olmam . Daha ilk günden itibaren inanılmaz beyazlık hacmi kazandırdı . Fırçaladıktan sonra çok güzel temizlik hissi veriyor . Bu fiyata yanında extra olarak soft diş fırçası vermesi de ayrı bir güzel jest . Diş macunu diğerlerine göre daha fazla rahatlama sağlıyor . İçeriği doğal olması gönül rahatlığı açısından tatmin edebilecek bir seviyede . Daha yeni aldım ama ilk andan itibaren beni bu kadar etkilemesini beklemiyordum . Herkese ısrarla tavsiye edeceğim.
 • Reklamlarda diger markaları siddetle tavsiye eden bi diş hekimi degilim ama bu markayı ve diş macununu sıradan bi vatandas olarak siddetle tavsiye ediyorum 🙂
 • İnternette öve öve bitiremedikleri macunlardan bin kat daha iyi.Dişlerinizi fırçaladıktan sonra verdiği temizlik ve ferahlık hissi daha iyi.Beyazlatma konusuna gelirsek,dişlerinizi düzenli fırçalamadığınız sürece hiç bir diş macunu işinize yaramaz. Günde 3 defa değil 2 defa fırçalayın.Sabah ve akşam yeterli.İlk kullanımda değil uzun süreli kullanımda beyazlatma etkisini göreceksiniz.

Trendyol Fiyatını GÖR


5- Splat Blackwood Siyah Diş Macunu

Odun kömürü ve yuvarlak silis parlatma parçacıkları sayesinde etkili beyazlatma sağlayan Splat Blackwood Siyah Diş Macunu aynı zamanda  Biosol aktif maddesi sayesinde nefesinizi ferahlatıyor. Yapay tatlandırıcı ve florür gibi maddeleri içermemesi sayesinde oldukça sağlıklı olan diş macunu aynı zamanda ağız kokusu problemini de ortadan kaldırıyor.

Kullanıcı Yorumları

 • Yıllardır süren sensodyn alışkanlığını bozduran, dişleri kısa sürede beyazlatan ve gerçekten temiz hissettiren; maalesef son zamanlarda kur nedeniyle zam üstüne zam gelen diş macunu. bunu kullandıktan sonra başka diş macunu kullanınca aradaki fark daha fazla hissettiriyor.
 • Blackwood diş macunundan opalescence kullanip tekrar blackwood döndüm. çünkü opalescence damaklarimi aşırı yakıyordu. evet çok güzel beyazlatiyordu dişlerimi ama nedense damaklarim inanılmaz yanıyordu ve mecburen splat blackwood kullanmaya devam ettim. fazlaca çay ve kahve tüketen birisi olarak ben beyazlatmasindan oldukça memnunum. benim dişlerimde etkisi anında belli oluyor. tadı yok, kokusu yok, çok hafif bir nane ferahlığı sağlıyor o kadar. siyah rengi fircaladikca griye dönüyor ve fazla köpürmüyor. fırçadan ve lavabodan arınması biraz zor oluyor. dişlerimde herhangi bir hassasiyet oluşturmuyor. tanecikli yapısı yok, diş minesini aşındırmiyor. splatin en sevdigim diş macunu bu. severek kullanıyorum, bittikçe alıyorum.

Trendyol Fiyatını GÖR


6- Rocs Sensation Beyazlatma

 

R.O.C.S. Sensation Whitening ekstra parlatıcı granüller ile dişlerinizin çok daha beyaz ve parlak gözükmesini sağlar. İçeriğindeki Bromelin enzimi renklenmiş diş plağını çözer. Özel parlatıcı granüller ile diş minesine zarar vermeden ve aşındırmadan temizleyerek beyazlatır.

Kullanıcı Yorumları

 • Dişlerimi oldukça beyazlatan diş macunu. i̇kinci paketi bitirdikten sonra çevremden senin dişlerin ne kadar beyaz iltifatları duymaya başladım. sarjlı diş fırçasıyla kullanmamın da etkisi olmuş olabilir. şimdi iki tane daha aldım.
 • Partlatıcılığı diğerlerine göre bir tık fazla tadı konusunda endişeniz olmasın. Diş sağlığı açısından fazlasıyla önerilen ürün tabiki fırçasınıza da dikkat etmeniz lazım. Genel olarak güzel tavsiye ederim ürünü.

Trendyol Fiyatını GÖR


7- Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu, benzersiz formülü sayesinde etkili ve hızlı florid salınımı yaparak beyazlatmanın uzun dönemde geri dönüşünü engeller. Minenin florid tutuşu oldukça fazladır. Zamanla oluşmuş dişlerdeki lekelerin giderilmesinde kullanılır. Restore edilmiş minenin ve dentinin maksimum oranda korunmasını sağlar. Beyazlatma tedavisi sırasında minede oluşan deminerilizasyonun flor içeriğiyle kısa sürede giderilmesi için kullanılır. Ferahlatıcı nane kokusu sayesinde ağız kokularını giderir. Diş yüzeyindeki lekeleri uzaklaştırarak 3 ay içinde dişlerin 2 tona kadar açılmasını sağlar. Beyazlatılmış dişlerinin rengini korumak isteyen hastalar için idealdir.Ayrıca gingivitis problemlerini azaltır.

Kullanıcı Yorumları

 • Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum kesinlikle çok güzel beyazlatma etkisi var. öncelikle dişlerim yapı olarak beyaz ve parlak. son zamanlarda  sararmaya yüz tutmuştu. ancak ilk kullanımda farkını gördüm. birkaç kullanım sonrasında ise önceki halinden bile daha beyaz oldu dişlerim. yapısı jel gibi, nane kokulu. aşındırmıyor, hassasiyet yapmıyor. elimde çok sevdiğim marvis diş macunlarım var arada onları da kullanıyorum.
 • Diş doktorumun tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım diş macunudur.diş beyazlatma işlemi yaptırmıştım 2 seans sonrasında kullanmaya başladım ve de inanılmaz memnun kaldım.naneli kokusu kutusunun dışından bile duyulabilecek düzeydedir.fiyatı diğer macunlara göre pahalı da olsa etkisi daha iyidir.

Trendyol Fiyatını GÖR


8- Marvis Smokers Whitening Mint

Sigara içenlerin en büyük sorunu özellikle ön taraftaki dişlerdeki sarılıktır. Marvis Smokers Whitening Mint ürünü tam da bu sorunu çözmek için ortaya çıktı. Özel formülü sayesinde sigara, yemek ve kahve gibi gıda kaynaklı lekeleri gidermeye yardımcı olan macun, bu sayede dişlerinizin doğal beyazlığını ortaya çıkarıyor. Ayrıca nane yapraklarından oluşan içeriği sayesinde ferahlık sağlıyor.

Kullanıcı Yorumları

 • İkinci tüpteyim ve gayet memnunum. çay kahve sigara bağımlısı olmama rağmen diş sararmasını bayağı yavaşlattığını deneyimledim, böylece dişçimle diş beyazlatma randevularımın da arası açıldı ki gayet iyi bir şey. hele nikotinle kafeinle pek arası olmayanlar etkileri daha iyi görürler bence.
 •  merak edip kullanmaya başladım. bugüne kadar küflü nane sürüyormuşum ağzıma ben. böyle ferah bir bitiş yok.
 • hayatımda kullandığım en iyi diş macunu. özellikle gümüş renkli olanı verdiği ferahlık hissiyle müptela ediyor.

Trendyol Fiyatını GÖR


9- Signal Diş Macunu White Now Anında Beyazlık

Signal White Now, diş lekelerini gidermeye yardımcı formülü sayesinde düzenli kullanımlarda daha beyaz ve parlak dişlere sahip olmanızı sağlayacak. İçeriğindeki mavi safir pigment sayesinde dişleri aşındırmayan macun, tüm diş tiplerine uygundur.

Kullanıcı Yorumları

 •  aldığım ilk kutudan beri bir daha başka diş macunu kullanmadığım, dişleri inanılmaz güzel temizleyen diş macunu. diş fırçasını da (genelde diş macunuyla beraber veriliyor) öneriyorum. uzun süreli kullanımda dişleri beyazlattığını söyleyebilirim. en azından benimkileri.
 • diş konusunda hassas biri olduğum için bu ürünün ilk reklamı çıkmaya başladığında hemen almıştım denemek için. evet dişinizi fırçaladıktan sonra cidden bir ışıltı sanki beyazlamış gibi bir görüntü verdiği doğru, fakat gün içerisinde ilerleyen saatlerde o etki kayboluyo malesef, dişiniz eski görünümüne geri dönüyor. yani kalıcılığı yok. o yüzden sensodyne den şaşmayın derim.
 • beyazlatma konusunda hakkını yiyemem, gerçekten başarılı. ama kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra dişlerimde hassasiyet başladı. aslında dişlerim hassas bile değildi. sıcak birşey içiyorum sızlıyor, ağzımı çalkalıyorum sızlıyor… hassas dişleri olanlara asla tavsiye etmiyorum. içerisinde nasıl tuhaf maddeler var şüpheleniyorum.

Trendyol Fiyatını GÖR


10- Biomed Superwhite Diş Macunu

Biomed Superwhite, doğal ürünleriyle öne çıkan Splat markasının bir ürünü. Diş macunu kimyasal içeriklerden uzak durmak isteyenler için %99 doğal içeriğiyle dikkat çekmeyi başarıyor. İçeriğindeki Hindistan cevizi minerali sayesinde 30 saniyede tertemiz dişlere sahip olacağınız macun, tam 12 saat boyunca etkin koruma sağlıyor. Diş minesine zarar vermeden beyazlatan macunu parlak ve beyaz dişlere sahip olmak isteyen okurlarımıza öneriyoruz.

Kullanıcı Yorumları

 • Bu ürünü Londra’dan almıştım. Burada bulunca da çok mutlu oldum. Dişlerde bir beyazlama sağladığı kesin.
 • Gayet iyi. Doğal olması tercih sebebim.

Trendyol Fiyatını GÖR


Beyazlatıcı Diş Macunları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yukarıdaki kısımda en iyi beyazlatıcı diş macunlarını listeledik. Bu kısımda ise diş macunları hakkında sıkça sorulan soruları cevaplayacağız. İşte diş macunlar hakkında sıkça sorulan sorular.

Diş Macunu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş macunu alırken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta var. Bu noktalardan ilki macunun renginin beyaz ya da tek renk olmasıdır. Çünkü herhangi bir kanama durumunda bunu erkenden fark etmeniz büyük önem arz ediyor. Diğer bir nokta ise macunun florür gibi dişe zararlı maddeleri içermemesidir. Bu maddeler diş ve diş eti sağlığına zarar vererek hassasiyet sorunu yaşamamıza sebep olurlar.


En İyi Beyazlatıcı Diş Macunu Hangisi?

En iyi beyazlatıcı macun hangisi diye soruyorsak tabii ki de Rembrandt Intense Stain Whitening ürünü diye cevaplayabiliriz. Bu macun ilk kullanımdan itibaren dişleri beyazlatabilmesinin yanı sıra diş etlerini de güçlendiriyor. Bu sayede tükettiğiniz gıdanın ya da çevresel etkenlerin diş sağlığınıza zarar vermesinin önüne geçiliyor.


Diş Macunu Asit mi Baz mı?

Bildiğimiz gibi pH cetvelinde 7’den büyük değerler baz, küçük değerler ise asidiktir. Çoğu diş macunun pH seviyesi 8 ile 9 arasında değişmektedir. Bu sebeple diş macunlarını bazik olarak nitelendirebiliriz.


Florür Nedir?


Florür diş bakımında çürükleri ortadan kaldırmak ve ağız sağlığını korumak için kullanılan mineraldir. Fakat macunlardaki florür maddesine uzun süre maruz kalmak çeşitli sağlık problemleri oluşturabilir. Dişte renk bozukluğu, mide rahatsızlığı, akut zehirlenme ve deri döküntüleri bunlardan birkaçıdır. Ayrıca 3 yaşının altındaki çocukların kesinlikle florürsüz diş macunu kullanması gerekiyor.

Florürsüz diş macunu markaları hangileri?
Tbrush
R.O.C.S
Naturalive
Dermokil
Colgate
Farmasi
Mecit Efendi
Dr White
Tiens
Splat
BioBellinda

➡ Daha Sağlıklı Dişler İçin Diş İpi Nasıl Kullanılır? Diş İpi Günde Kez Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu