Sinema

En İyi Gençlik ve Okul Dizileri 2024

En İyi Gençlik ve Okul Dizileri 2024. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız en iyi Okul Diziler listesini hazırladık. Yaş fark etmeksizin izlerken bizi gençliğimize götüren Yerli ve Yabancı En İyi Gençlik dizileri listesini görünce eminiz ki seveceğiniz diziler muhakkak olacak. Gelin birlikte En İyi Lise ve Gençlik konulu dizilerin listesine göz atalım.

En İyi Gençlik ve Okul Dizileri

Bu yazımızda sizlere birbirinden sürükleyici olan gençlik dizilerini listelik. Bununla birlikte bir solukta izlenebilecek en iyi okul dizileri 2024 de listede bulabilirsiniz. Ayrıca listemizde yerli ve yabancı olmak üzere bir çok dizide yer almakta. İzlerken keyif alacağınız kimi uzun soluklu kimi kısa dizileri beğeneceğinizi umuyoruz. İşte En sevilen ve beğenilerek izlen Gençlik ve Okul Dizileri

1- Aşk 101

Türk yapımı dizilerden biri olan AŞK 101, dijital dizi ve film platformu olan Netflix’te yayınlanmaktadır. 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve ünlü oyuncuları ve ilgi çeken konusuyla izleyicilerin beğenisini kazanan AŞK 101 isimli yapımın yönetmenliğini Meriç Acemi üstlenmiştir.

Kubilay Aka ve Alina Boz gibi oyuncuların rol aldığı dizi lise eğitimi gören gençlerin yaşadıklarını anlatılıyor. Kurallara uymadıkları için okuldan atılacak olan gençler, okulda kalmak için mücadele etmek zorundadır. Başarılı Türk yapımı dizinin IMDB puanı ise 7.9 şeklindedir.


2-Atypical

Gençlik dizilerinden biri olan Atypical, ele aldığı hassas ve önemli bir konuyla birlikte izleyicilerin ilgisini çekiyor. Otizm hastalığıyla karşı karşıya kalan Sam isimli karakterin yaşadıkları anlatılıyor. Sosyalleşmek isteyen ancak hastalığı sebebiyle zor dönemler geçiren karakterin hayatı komedi ve dram türlerinde anlatılıyor. Robia Rashid’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu dizi de Keir Gilchrist ve Brigette Lundy-Paine gibi isimler rol alıyor.


3-Riverdale


2017 senesinin en çok beğenilen dizilerinden bir tanesi olan Riverdale dizisi aynı zamanda 2022 yılında da en çok beğenilen dizi olmuştur. Riverdale dizisi Riverdale kasabasında geçen bir dizidir. Riverdale sizi 6.9 gibi yüksek IMDb puanına sahiptir. Riverdale dizisinde lise öğrencisi Jason Blossom ana karakterdir.


4-Elite


2018 yılında gösterime girmiş olan dizilerden olan Elite dizisi 2021 yılında da devam eden bir dizidir. Elite dizisi Netflix için yapılmış olan okul dizilerindendir. Elite dizisi 7.6 izleyici oyuna layık görülmüştür. Dram ve gençlik dizilerinden bir tanesi olan Elite dizisi oyuncu kadrosunda Mina El Hammani ve Aron Piper yer almaktadır. Elite dizisi ana merkezinde lüks bir hayat konu edinmiştir.


5-Fenomenlerin Evi


TikTok, Türkiye’de dahil olmak üzere herkesi ünlü yapan ve ünlendikçe dedikodular doğurtan bir sanal ağdır. Öyle ki dizimizde TikTok evreninde var olan birkaç fenomenleri aynı çatı altında görmeniz mümkündür. Bu insanlardan şöhretin basamaklarını ve kazandıkları ün ile neleri elde ettiklerine dair ilginç detayları sizlere sunuyor.


6-Hayat Bilgisi


Ortega, Pikaçu, Barbie, Kikirik… Hayat Bilgisi, ”Ya gençlik dizisiymiş işte!” deyip geçiştirilemeyecek kadar değerli bir yapım. ”Hoca camide!” repliğini bütün izleyicilerin aklına kazıyan Hayat Bilgisi, size bolca hayat dersi veren ve en güzeli bütün bunları sizi sıkmadan yapan bir dizi. Her telden insanın olduğu bir sınıfın yaşadıklarını ve başlarından geçen olayları anlatan bu yapım, her dakikasıyla izleyicisine ayrı bir zevk veriyor.


7-Güneşi Beklerken

Kerem Bürsin’i tüm ülkeye tanıtan Güneşi Beklerken, annesi ile bir sahil kasabasını bırakıp İstanbul’a taşınan ve burada hayatının aşkını bulan bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Oldukça sürükleyici olan ve içerisinde barındırdığı gençlik ateşini sonuna kadar hissedeceğiniz Güneşi Beklerken, birçok farklı ülkede ekrana gelecek kadar çok sevilmiş bir yapım.


8-7 Numara


Adı her ne kadar 7 Numara olsa da gönüllerin 1 numarası olduğu gibi sıralamamızın da 1 numarası olmayı başarmış bir dizi ile listemizi sonlandırıyoruz. 7 Numara, bir grup üniversite öğrencisinin aynı evin içerisinde yaşadığı olayları konu ediniyor. 2000 – 2003 yıllarında ekranlara gelen bu yapım, hala oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip, varın gerisini siz düşünün. ”Biraz güldürsün, biraz ağlatsın!” derseniz hiç vakit kaybetmeden 7 Numara’yı izlemeye başlayabilirsiniz. Bu diziyi çok ama çok seveceğinize garanti veriyoruz.


Üniversite Hayatını Anlatan En İyi 10 Film

Bir Oturuşta Bitirebileceğiniz En İyi Mini Dizi Önerileri 2022

BluTV’de İzlenecek En İyi Film Önerileri 2022

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu