Yaşam

En İyi Grip ve Soğuk Algınlığı İlaçları 2024

En İyi Grip ve Soğuk Algınlığı İlaçları 2024. Evrensel bir hastalık haline gelen Grip, Soğuk Algınlığı ve Nezle hastalıkları, havalarında soğuması nedeniyle tekrar baş göstermeye başladı. Hemen hemen herkesin yakalandığı bu hastalıklara sebep olan 200’ü aşkın virüs olduğu söylenmekte olup, neredeyse bir o kadar da ilaç diye önerilen bir çok tedavi yöntemi işitmişizdir. Bizde sizler için Grip Enfeksiyonu ve Soğuk Algınlığı Hastalıkları için uzmanlar tarafından sıklıkla önerilen ilaçları listeledik.

En İyi Grip İlaçları 2024

Evde  bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir çok tedavi yöntemi uygulamaktayız.  Grip ya da soğuk algınlığı olguları var ise öncelikle c vitamini ve evde yapılabilecek doğal ürünler kullanırız. Herkesin de bildiği gibi grip hastalığının en iyi ilacı aslında bol c vitamini ve dinlenmektir. Ama çoğumuz çalıştığımız için, sorumlulukları olduğu için kısacası sosyal hayat şartlarımızda dinlenemeyebiliyoruz. Kimimiz doğuştan gelen bağışıklık sistemi işgalci virüsleri dışarı atmaya uğraşırken, edinilmiş bağışıklık da vücudun karşılaştığı hastalık yapan belli patojenleri hedef alır ve tekrar karşılaşma halinde hazırlıklı olmak üzere hatırlayıcı hücreler oluşturur. Suçiçeği gibi bazı çocukluk hastalıklarıyla sadece bir kez karşılaşmanın nedeni budur.

Soğuk Algınlığına neden olan virüs ise bir insandan diğerine geçerken sürekli değişir. Hatırlayıcı hücreler bu nedenle onları tanıyamaz ve defalarca soğuk algınlığına yakalanabiliriz. Böyle durumlarda önceliğiniz uzman bir doktora görünmenizdir.


Grip ve Soğuk algınlığında kullanılabilecek uzmanlar tarafından önerilen  ilaçları sizler için listeledik.

Nurofen Cold 200 mg


Theraflu Forte Tablet


İburamin Cold 200 mg


Tylol Hot


Katarin Forte 20 Tablet


Benical Cold


Dolarin Cold 200 mg


A-Ferin Forte 30 Tablet


Coldaway Cold 24 Tablet


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

En İyi Soğuk Algınlığı İlaçları 2024

Soğuk algınlığı ilaçları genellikle semptomları hafifletmeye yardımcı olur. Burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı, öksürük ve ateş gibi semptomları azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olabilirler. Ancak, soğuk algınlığı genellikle viral bir enfeksiyondur ve antibiyotiklerle tedavi edilemez. Bu nedenle, soğuk algınlığı ilaçlarını kullanmadan önce bir doktora danışmanız önemlidir. Ayrıca, dinlenme, bol sıvı tüketme ve semptomları hafifletmek için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler de bulunmaktadır.

Tamiflu 75 mg


 

Ciprasid 500 mg

 


Deflu Fort 20 Tablet


Oseflu 75 mg


Duact Kapsül 30 Kapsül


Orofen 30 Tablet


Apireks Cold 200 mg


İlginizi Çekebilir  👇

 👉 Aferin Sinüs Ne İşe Yarar? 

👉 Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir mi? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu