Yaşam

En İyi Grip ve Soğuk Algınlığı İlaçları 2022

Evrensel bir hastalık haline gelen Grip, Soğuk Algınlığı ve Nezle hastalıkları, havalarında soğuması nedeniyle tekrar baş göstermeye başladı. Hemen hemen herkesin yakalandığı bu hastalıklara sebep olan 200’ü aşkın virüs olduğu söylenmekte olup, neredeyse bir o kadar da ilaç diye önerilen bir çok tedavi yöntemi işitmişizdir. Havaların soğumasıyla birlikte en çok araştırılan En İyi Grip İlacı 2022, Soğuk Algınlığı İlacı 2022, Gribi Anında Kesen İlaç, Reçetesiz Satılan En İyi Grip İlaçları başlıkları olmuştur. Bizde sizler için Grip Enfeksiyonu ve Soğuk Algınlığı Hastalıkları için uzmanlar tarafından sıklıkla önerilen ilaçları listeledik.

En İyi Grip İlaçları 2022

Evde  bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir çok tedavi yöntemi uygulamaktayız.  Grip ya da soğuk algınlığı olguları var ise öncelikle c vitamini ve evde yapılabilecek doğal ürünler kullanırız. Herkesin de bildiği gibi grip hastalığının en iyi ilacı aslında bol c vitamini ve dinlenmektir. Ama çoğumuz çalıştığımız için, sorumlulukları olduğu için kısacası sosyal hayat şartlarımızda dinlenemeyebiliyoruz. Kimimiz doğuştan gelen bağışıklık sistemi işgalci virüsleri dışarı atmaya uğraşırken, edinilmiş bağışıklık da vücudun karşılaştığı hastalık yapan belli patojenleri hedef alır ve tekrar karşılaşma halinde hazırlıklı olmak üzere hatırlayıcı hücreler oluşturur. Suçiçeği gibi bazı çocukluk hastalıklarıyla sadece bir kez karşılaşmanın nedeni budur.

Soğuk Algınlığına neden olan virüs ise bir insandan diğerine geçerken sürekli değişir. Hatırlayıcı hücreler bu nedenle onları tanıyamaz ve defalarca soğuk algınlığına yakalanabiliriz. Böyle durumlarda önceliğiniz uzman bir doktora görünmenizdir.


Grip ve Soğuk algınlığında kullanılabilecek uzmanlar tarafından önerilen  ilaçları sizler için listeledik.

Nurofen Cold 200 mg


Theraflu Forte Tablet


İburamin Cold 200 mg


Tylol Hot


Katarin Forte 20 Tablet


Benical Cold


Dolarin Cold 200 mg


A-Ferin Forte 30 Tablet


Coldaway Cold 24 Tablet


En İyi Soğuk Algınlığı İlaçları 2022

Tamiflu 75 mg


 

Ciprasid 500 mg

 


Deflu Fort 20 Tablet


Oseflu 75 mg


Duact Kapsül 30 Kapsül


Orofen 30 Tablet


Apireks Cold 200 mg


➡ Aferin Sinüs Ne İşe Yarar? Aferin Sinüs Nasıl Kullanılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu