Lise

En İyi TYT Deneme Önerileri 2023 (Kolay-Orta-Zor)

Yüksek Kurumlar Sınavına katılan tüm öğrencilerin katılması zorunlu olan TYT sınavı için kolay, orta ve zor olarak en iyi TYT deneme önerileri 2023 listesi hazırladık. TYT sınavı puanı 2 yıllık ön lisans bölümlerine girmek isteyen öğrenciler için büyük önem taşır. YKS puanına da etkisi % 40 dır. TYT soruları genel olarak 9. ve 10. sınıf konularından sorulur. Sorular bilgiye dayalı yorum yeteneğini ölçmeye yönelik sorulardır. ÖSYM sınavları genel yapısıyla performans ölçen sınavdır, performansını arttırmak için bol bol soru çözüp pratik yapmak gereklidir. Bu nedenle YKS sınavı öncesi deneme çözmeyi ihmal etmemek gereklidir.

En İyi TYT Deneme Önerileri 2023

YKS sınavında başarı olmanın en temel noktalarından biride konu çalışması tamamladık dan sonra performansınızı arttırmak için bol bol deneme çözmektir. TYT sınavında 120 soru sorular sınav süresi 165 dakikadır. Yani soru başına 1.4 saniye süreniz olur. Uzun paragraf sorularını düşünürseniz bu süreyi yeterli kullanmakta zorlanan öğrenciler olabiliyor. Süre sıkıntısını en az indirmek için de bol bol deneme çözüp pratiği arttırmak gerektir. Ayrıca deneme çözerek farklı soru tipleri görebilir, sınav stresinizi en az indirebilirsiniz. Böylece ÖSYM’nin sorabileceği soru tiplerine aşina olacak sınav esnasında soruları daha kolay çözebileceksiniz.

Bu makalemizde TYT deneme önerisi arayışında olan öğrenciler için uzman öğretmenler tarafından önerilen, yeni nesil sorularla ÖSYM sorularına yakın denemeler yayınlayan ve geçmiş yıllarda denemeleri çözüp faydasını gören öğrencilerin önerdiği en iyi TYT deneme önerileri 2023 listesini kolaydan zora doğru sıraladık. Kendi seviyenize uygun denemeleri seçerek kolaydan zora doğru çözebilirsiniz. Deneme çözerken sınav ortamı hazırlayarak ve sınav saatinde, sınav süresi tutarak çözmek size çok artı sağlayacaktır. Deneme önerilerine geçmeden önce sınav 3 ay kala geçmiş yıllara ait TYT çıkmış sorular çözmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın ÖSYM benzer soru tipleri sormayı sever.

Bes Yayınları Krallar Karması TYT Denemeleri 

Krallar karması denemeleri ÖSYM’nin yeni nesil sorularına uygun her seviyeye göre hazırlanmış. İçerisinde bulunan 8 farklı yayına ait denemeler kolay, orta ve zor seviyelere uygun olarak sıralanmış. Ayrıca deneme sonra çözemediğiniz soruları denemelerin üzerinde bulunan kare kod sayesinde video anlatımlı çözümüne ulaşabiliyorsunuz. YKS konusunda uzman olan eğitimcilerin öğrencilerine önerdiği ilk deneme öneridir. Geçmiş yıllara da bu deneme sınavını çözen öğrencilerde son derece memnun kalmıştır. Yani TYT sınavına girecek her aday Krallar Karması deneme sınavlarını çözmesini öneriyoruz.


Üç Dört Beş Yayınları TYT Denemeleri

Son yıllarda YKS öğrencileri tarafından konu anlatımı ve soru bankası olarak tercih edilen üç dört beş yayınları, 6′ lı deneme sınavları ile de en çok tercih edilenlerden. Deneme kitapçıkları tıpkı ÖSYM’nin ki tasarlanmış bu sınav stresinizi yenmenize yardımcı oluyor. Temelden başlayalar için öğretici sorular ilk denemelerde verilmiş. İlerleyen denemelerde zorlayıcı ama her seviyeye uygun sorulara ÖSYM tarzında yer verilmiş. Çözemediğiniz soruları video çözümler sayesinde izleyerek öğrenebiliyorsunuz.


Acil Yayınları Matematiğin İlacı TYT Denemeleri

Her biri fasikül seklinde koparılan 12 adet denemeden oluşan Acil Yayınları Matematiğin İlacı TYT Denemeleri ÖSYM sınav kitapçığı tarzında tasarlanmış. Denemede ilk 6 deneme kolay ve orta seviyede hazırlamışken son 6 deneme zor seviye olarak tasarlanmış. Genel olarak ÖSYM soru tarzına uygun gelme ihtimali yüksek sorulardan oluşmaktadır. ÖSYM’nin son yıllarda sorduğu Matematik paragraf sorusu şekli size çizdiren sorularda denemelerde mevcut. TYT Matematik netleri arttırmak isteyenler için güzel bir kaynak. Video çözümler sayesinde çözemediğiniz soruların detaylı çözüm yollarını da öğrenebilirsiniz.

Hangi kaynak Youtube kanalının deneme sınavı ile ilgili yorumunu da aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.


Hız ve Renk Yayınları TYT 8’li Deneme Sınavları

TYT 8’li deneme sınavları seviyesi ilerletmek isteyenler için önerilen kaynaklardan biri. Denemelerin sonunda testlerin hangi konulardan geldiğini gösteren çizelgeler mevcut. Kitapçıklar renklendirilerek seviyelere ayrılmış Mavi renkli denemeler temeli zayıf olanlar için kolay seviye sorulardan oluşan denemeler. Kırmızı renkli denemeler orta seviye için, turuncu renkli denemeler ise zor sorulardan oluşuyor. Denemedeki sorular ÖSYM’nin yeni nesil sorularına uygun olarak hazırlanmış. Bu denemenin artısı denemelerin sonunda bulunan konu soru dağılımı çizelgesinde yanlış yaptığınız konuları görebiliyor olmanız. Soruların çözümlerine video olarak ulaşmanız mümkün.


Merkez Yayınları TYT Performans Denemeleri

TYT Performans Denemeleri 5 denemeden oluşan kolaydan zora doğru ilerleyen denemelerden oluşuyor. İçerisinde bulunan optik form sayesinde sınav sonrası sisteme kare kodu okutup doğru ve yanlış sayılarınızı kolaylıkla görebilirsiniz. Yeni nesil sorulardan oluşan deneme sınavları sayesinde performansınızı artırarak ilerleyebilirsiniz.


Soru Kolik 6’lı TYT Deneme Sınavları

ÖSYM’nin soru tarzları analiz edilerek hazırlanan nokta atışlı sorular içeren soru kolik deneme sınavları tamamı çözümlü 6’lı deneme sınavı serisi. Denemeler ki soruların tamamı ÖSYM‘nin yeni nesil sorularına uygun olarak hazırlanmış. Kitapçılarda bulunan kare kodu okutarak istediğiniz sorunun çözüm yollarına ulaşmanızda mümkün.  TYT 6’lı Deneme Sınavları, Orta – Zor yani gerçek TYT sınavı ile aynı zorluk seviyesinde, YKS’ye girecek her öğrencinin mutlaka çözmesi gereken bir deneme seti.


Çap Yayınları TYT 6’lı Deneme Sınavı

ÇAP, en eski ve en bilinen YKS yayınlarından biridir. Geçen yıllarda ÖSYM kendini güncelledikçe ÇAP da kendini güncelleyip her zaman kaliteli sorular sormayı başarmıştır. TYT 6’lı Deneme Sınavları, Orta – Zor yani gerçek TYT sınavı ile aynı zorluk seviyesinde, YKS’ye girecek her öğrencinin mutlaka çözmesi gereken bir deneme seti.


Bilgi Sarmal Yayınları TYT Kontrol Denemeleri

Listemde son olarak Bilgi Sarmal Yayınları’na yer vermek istiyorum. Kendini ispatlamış, çoğu öğrencinin tercih ettiği bir yayın. TYT Kontrol Denemeleri; soru yapısı, soru dağılımı ve soruların zorluk seviyesi bakımından ÖSYM ile aynı seviyede. Bilgi Sarmal’ın çözüm uygulamasından denemenin video çözümüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


TYT deneme önerileri listemizde en iyi denemelere araştırıp yer vermeye çalıştık. Umarız kaynak arayışınıza yardımcı olur. Sizde önerdiğiniz deneme sınavlarını yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir 👇

2023 AYT Kaynak Önerileri (Kolay-Orta-Zor-Kaynaklar)

2023 YKS (TYT-AYT-YDT) Konuları ve Soru Dağılımı

YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2023


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu