Teknoloji

En İyi Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 2024

En İyi Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 2024. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sizi istediğiniz yere götüren navigasyon uygulamaları geliştirildi. Navigasyon uygulamaları araç ve yaya olarak istediğiniz adrese ve konuma trafiğe takılmadan en uygun konumdan ulaşmanızı sağlıyor. Bizde En iyi navigasyon uygulaması hangisi? diye araştıranlar için gerek araç için olsun gerek yaya kullanıcıları için olsun en iyi ücretsiz navigasyon uygulamaları listesi hazırladık.

En İyi Ücretsiz Navigasyon Uygulamaları 2024

Navigasyon uygulamaları sayesinde insanlar bilmediği adrese ve konuma kolayca ulaşabiliyor. Ancak piyasada birçok navigasyon uygulaması olması kullanıcıların hangisinin en iyi olduğunu öğrenmek istiyor. Bizde bu nedenle navigasyonu en çok kullanan taksicilerin ve kuryelerin kullandığı ve önerdiği en iyi navigasyon uygulamalarını listeledik. Ayrıca kamyon şoförleri, bisiklet sürücülerinin kullanabileceği, yol tarifi alabileceğiniz, hız sınırı konusunda sizi uyaran, kamp ve yürüyüşlerinizde size rehberlik edebilecek navigasyon uygulamalarını da ekledik. İşte kullanıcılarına farklı özellikler sunan en iyi ücretsiz navigasyon uygulamaları.

Yandex Navigasyon 

2024 en iyi navigasyon uygulamaları’ listemize ücretsiz olan ‘Yandex Navigasyon’ ile başlıyoruz. Pek çok kişinin kullandığı bir navigasyon uygulaması olan Yandex Navigasyonandroid telefonlar ve tabletler için tasarlanmıştır. Canlı trafik haritası sunan uygulama, en güncel trafik bilgisine de sahiptir. Yol durumuyla ilgili en son bilgilere ulaşabildiğiniz uygulama, kullanıcılara 3 tane alternatif yol sunuyor. Bu alternatif yollar arasında ise biri varmak istediğiniz noktaya en hızlı şekilde ulaşmanıza imkan tanıyor. Yolculuk esnasında trafik kazası, yol çalışması gibi durumları Yandex Navigasyon’dan öğrenebiliyor, dönüş öncesi sesli yönlendiriliyorsunuz. Bununla birlikte noktasına kaç km ya da kaç dakika kaldığını ekranınızdan görebiliyorsunuz. Aynı zamanda en çok gittiğiniz yerleri ‘Yerlerim’ sekmesine ekleyebiliyorsunuz. Böylece her defasında adres yazmanıza gerek kalmıyor. Uygulamanın bir de sesli komut özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde de gideceğiniz adresi yazmanıza gerek kalmıyor.  

Play Store 

App Store 


Google Maps 

2024 en iyi navigasyon uygulamaları’ arasında olan ‘Google Maps’ ile gerçek zamanlı trafik güncellemelerine ulaşabilirsiniz. Yol tarifleri alabildiğiniz uygulamada, restoranları, işletmeleri, yakınınızdaki diğer yerleri keşfedebilir, müşteri yorumlarını görebilir, restoranların yemek fotoğraflarını görebilir ve kararınızı buna göre verebilirsiniz. Bir yerin telefon numarasını ve adresini bulabildiğiniz gibi, metro, otobüs seferlerini de kaçırmazsınız. Aynı zamanda otobüs ve şehir içi toplu taşıma bilgilerine de ulaşabilirsiniz.  

Play Store  

App Store 


Sygic GPS Navigasyon 

Listemize sırada ‘Sygic GPS Navigasyon’ uygulamasıyla devam ediyoruz. 3D çevrimdışı haritalar özelliği bulunan uygulama, sesli navigasyon hizmeti de sunuyor. Bununla birlikte Sygic Navigasyon’da dünyadaki tüm ülkelerin haritalarına ulaşabiliyorsunuz, yaya yolları ve turistik yerler keşfedebiliyorsunuz. Hız sınırı uyarısı da bulunan uygulamada, yolculuk esnasında gelecek hız sınırı değişikliklerini de görebiliyorsunuz. Aynı zamanda kullanıcıyı doğru şeride yönlendiriyor, rotanıza tahmini varış zamanınız ve mevcut konumunuz hakkında da bilgilendiriliyorsunuz. Park yeri önerileri alabildiğiniz uygulamada, hız kamerası uyarıları sistemi de mevcut. Uygulamanın çevrimdışı kullanım imkanı sunması da avantajları arasında yer alıyor. 

Play Store 

App Store 


RoadLords Kamyon GPS Navigasyon 

Diğer uygulamalardan farklı olarak, kamyon, otobüs, kamyonet ve diğer büyük araçlar için bir navigasyon uygulaması olan ‘RoadLords’ ile listemize devam ediyoruz. Bu uygulama, Türkiye, Rusya ve tüm Avrupa’nın çevrimdışı haritalarını içerdiği gibi sokak özelliklidir. Çoklu durak yönlendirme özelliği de bulunan uygulama büyük araçlar için uygundur. Uygulamaya yüksek, ağırlık, uzunluk ve aks özelliklerini giriyor, kullandığınız araca göre kişisel yönlendirme profili ediniyor böylece aracınıza ve yükünüze uygun olan yolları kullanarak yolculuk ediyorsunuz. Bunun yanı sıra trafik bilgilerine, hız sınırına, şerit değiştirme bilgilerine de ulaşabiliyorsunuz. Yükünüzü boşaltmak veya yüklemek için size durak önerilerinde de bulunuyor, en yakın kamyon park yerlerine ulaşabiliyorsunuz. 

Play Store


Polaris GPS Navigasyon 

Polaris GPC Navigasyon’, daha çok kamp ve yürüyüş yaparken, dağ bisikleti kullanırken, açık hava sporlarında kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Dağ bisikleti kullanmayı sevenler bu uygulamayla bisiklet haritalarına ulaşabilir. Kamp tutkunları, uygulamanın pusula, yön bulma özelliğini kullanarak kamp esnasında keşifler yapabilir. Bununla birlikte yürüyüş tutkunları, yürüyüş parkurları bulabilir. 

Play Store  


OsmAnd – Offline Maps, Travel, Navigasyon 

Yine çevrimdışı harita özelliği sunan bir başka navigasyon uygulaması ‘OsmAnd’ ile devam ediyoruz. Sesli ve görsel kullanabildiğiniz uygulamayı, bisiklet navigasyonu veya yaya modunda da değerlendirebiliyorsunuz. Araçta kullandığınızda sürüş rotalarını oluşturan uygulama bu rotadan her saptığınızda güncellenir. Gündüz ve gece olmak üzere iki ayrı modda kullanılabilen uygulamada, arkadaşlarınızın sizi bulabilmesi için onlarla konumunuzu paylaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda toplu taşıma araçlarında da kullanılabiliyor.  

Play Store 

App Store 


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu