Gündem

Enes Kara’nın Babasından ‘Nur Cemaati’ Açıklaması: ‘Kimseden Şikayetçi Değiliz’

Elazığ Fırat Üniversitesi 2. Sınıf Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara (20), Ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kaldığı bir video paylaşarak hayatına son verdi. Enes Kara’nın babası oğlunun Nur Cemaati’ne ait bir yerde kaldığını söyledi.

‘Kimseden Şikayetçi Değiliz’

TELE 1’den Fırat Yeşilçınar’a konuşan Enes Kara’nın babası Mehmet Kara, yaşananları anlattı. Kendisinin 25 yıldır cemaat içerisinde olduğunu söyleyen baba Mehmet Kara şunları söyledi:

‘Sürekli telefonla oynuyordu. İçine kapanık birisiydi. Fazla konuşmazdı. Çevresiyle falan da konuşmazdı. Videosunu izledim. Kaldığı yer güzel insanların kaldığı yer. Talebelerin kaldığı yer. Orada kalmasını tavsiye ettim. Devlet yurdunda başvuru yapmadık. Durumumuz iyi. Manevi olarak ahiretine faydası olsun istedim. Ben 25 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Bir zararını görmedim. Ben bu cemaatin 25 yıldır içindeyim. Kaldığı yerde hiçbir sorun yoktu. Sürekli arkadaşlarıyla iletişim halindeydik. Birkaç ay kalır sonra alışır dedim. Cenazeyi aldık şu an dönüyoruz Hatay’a. Biz kimseden şikayetçi değiliz. Olaydan sonra durumunu daha iyi anladık.’


[ilgiliMakale icerik_id=”35838″]

Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu