Kimdir

Eren Erdem Kimdir, Nereli? Eren Erdem Hayatı ve Biyografisi

Eren Erdem Kimdir, Nereli? Eren Erdem Hayatı ve Biyografisi. CHP MYK üyesi olan Eren Erdem Kaç Yaşında? merak edilenler arasında yer aldı. Eren Erdem Ne İş Yapıyor, Mesleği Ne? Bir dönem CHP‘ den İstanbul Milletvekili olan Eren Erdem hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Eren Erdem Kimdir?

CHP İstanbul milletvekili olan ve yıllardır CHP üyesi olan Eren Erdem Kimdir? araştırılan isimler arasında yer aldı. Son olarak geçtiğimiz günlerde CHP MYK üyesi olarak seçilen Eren Erdem 1986 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 2023 yılı itibari ile 37 yaşındadır ve aslen Doğanşehir Malatyalıdır. Eğitim hayatından bahsedecek olursak; ilk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. Eren Erdem kimdir, 25. dönem ve 26. dönemde CHP İstanbul Milletvekili seçildi..

Üniversite hayatını ise yine İstanbul’da başlayan Eren Erdem eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır ve küçük yaşlarda çeşitli kurumlarda Kur’an üzerine dersler almıştır. Ayrıca Kur’an odaklı İslam düşüncesi üzerine çalışmalar yapmaya başlamıştır. bununla birlikte 2000’li yılların başında Türkiye’de tartışılmaya başlayan Kuran odaklı İslam düşüncesinin toplumsal tartışmalara dahil olması adına çalışmalar yaptı..


Eren Erdem Hayatı ve Biyografisi

Bir çok projede yer alan Eren Erdem, bir dönem, Aydınlık gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda Ulusal TV‘de yaptığı açıklamalarla Twitter da TT oldu. 2011 yılında kurduğu kültür evinde 2 yıl boyunca haftalık sohbetler düzenledi. Bu sohbetler yoluyla geniş kitlelere ulaştı. İslam ve Sosyalizm üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda, ‘Devrimci İslam, Devrimci dindarlık’ gibi başlıklara katkı sundu. Ayrıca gazetecilik yapan Eren Erdem, Odet mecralarında 1000 kadar makale yayınladı..

Günümüze kadar,  “Gayya Karanlığından Kur’an Aydınlığına(2009), Abdestli Kapitalizm (2010), Nurjuvazi (2011), Şeytan Evliyaları(2011), Selman-ı Pak(2012), İslam ve Kapitalizm(2012), Riya Tabirleri(2012), Devrim Ayetleri(2013) adlı 8 kitap yazdı.” Bir çok kitabı büyük ilgi gördü ve çok satanlar listesine girdi..

Hali hazırda ise Ezber Bozanlar adında bir televizyon programı yapmakta olan yazar, bağımsız yazarlığını sürdürmektedir. Türk siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili. Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde CHP milletvekili olarak meclise girdi. Son olarak da 5 Ağustos 2023 tarihinde CHP MYK üyesi olmuştur. Ayrıca Eren Erdem evlidir ve bir oğlu vardır..

Twitter’da Eren Erdem

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu