Burs Başvuruları

Eren Holding 2023 Tercih Bursları

Eren Holding 2022-2023 eğitim öğretim döneminde belirtilen üniversite ve bölümleri tercih eden üniversite öğrencilerine 4 yıl boyunca, her yıl 9 ay karşılıksız burs verecek.

Eren Holding Tercih Bursu

Bitlis Eren Üniversitesi ile Eren Holding ve bağlı şirketleri arasında yapılan protokol gereğince; 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında, Bitlis Eren Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; bölümlerine yerleşecek öğrencilere EREN HOLDİNG tarafından öğrenim süreleri (4 yıl) boyunca, her yıl dokuz ay KARŞILIKSIZ burs verilecektir.


1- Bitlis Eren Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerini Tercih Ederek Yerleşen İlk 10 Öğrenciye

 1. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine İLK SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay aylık 2.400 TL burs,
 2. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine İKİNCİ SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay aylık 1.800 TL burs,
 3. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine ÜÇÜNCÜ SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık l.200 TL burs,
 4. Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölümlerine 4-10. SIRADA yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 900 TL burs verilecektir.

2- Bitlis Eren Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun herhangi bir bölümüne yerleşen İLK 3 öğrenciye;

 1. İlk sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 2.400 TL burs,
 2. İkinci sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 1.800 TL burs,
 3. Üçüncü sırada yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenim süreleri boyunca her yıl dokuz ay, aylık 1.200 TL burs verilecektir.

Bursun Uygulanma Şartları

 1. Burs miktarlarına, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen “Öğrenim Kredisi” veya “Burs” daki artış oranı kadar bir artış yapılacaktır.
 2. Her öğrenci sadece bir burs kategorisinden yararlanır. Burs verilmesi süresi, her yıl dokuz ay olmak üzere dört yıl olacaktır.
 3. Burslar kayıtlı ve aktif öğrencileri kapsamaktadır. (Öğrencinin kayıt dondurduğu yarıyılda ve özel öğrenci olarak gittiği süre boyunca burs ödemesi yapılmayacaktır.)

Bursun Kesilmesi

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün öğrencilere vermiş olduğu burs için geçerli olan ve aşağıda yazılı olan “Bursun Kesilme Sebepleri”ne ilişkin esaslar,  EREN BURSU için de geçerlidir.

 • Başarısız olması: G.N.O (Genel Not Ortalaması)’ın 2.00’ın altına düşmesi,
 • Bir yarıyılda 5(beş) hafta ve üzeri eğitim-öğretime devam etmemesi,
 • Disiplin cezası alması (uzaklaştırma ve üst ceza alınması),
 • Öğretim kurumundan ayrılması, çıkarılması,
 • Vazgeçmesi, izin alması, kayıt dondurması,
 • Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmemesi,
 • En az asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışması veya gelire sahip olması,
 • Kesin hükümle mahkûm olması hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

Ayrıntılı Bilgi için TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir  👇

👉 YAMANTÜRK Vakfı 2023 Burs Başvuruları Başladı

👉 TÜRGEV 2023 Burs Başvuruları Başladı

👉 Aktaş Eğitim Vakfı 2023 Burs Başvuruları Başladı

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu